Áruhiány van Oroszországban

2014. december 18. 11:08

Küzd az orosz társadalom és a kormányzat a pénzügyi válsággal: a rubel idén csaknem egyharmadára leértékelődött az euróval szemben.

2014. december 18. 11:08

Az Euronews beszámol arról: Dmitrij Medvegyev kormányfő szerdán a nagy energetikai és nehézipari cégek vezetőivel, valamint a jegybank kormányzójával tartott megbeszélést. „Egy érzelmi játék közepén vagyunk. Az az érdekünk, hogy rendet tegyünk a piacokon, egyetlen embernek, banknak vagy iparágnak sem jó a bizonytalanság” – mondta Medvegyev.

Összesen 123 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Szabadon ébredők
2014. december 19. 02:00
http://www.hidfo.net.ru/2014/12/18/utik-rubelt-vagy-valami-mas-tortenik
Szabadon ébredők
2014. december 19. 02:00
Értelemszerűen a bevont magántőke is valamelyik nemzeti valuta lehet csak. A dollár épp a szemünk láttára szűnik meg világpénznek lenni. Nincs többé monopolhelyzetben: a dollár megmarad egy olyan valutának, ami a nyugati szövetségi rendszer közös viszonyítási alapja - nem globális viszonyítási alap, hanem lokális. Valóban, lehet szó arról is, hogy emiatt ütik a rubelt. Csakhogy nem a szankciók és Ukrajna miatt. A rubel elleni támadás a dollártól függetlenedésre vezethető vissza, amit minden áron meg akarnának akadályozni.
Szabadon ébredők
2014. december 19. 02:00
Ami most történik, azt nem a hétköznapok piaci mozgásaihoz kell viszonyítani. Egy új szövetségi rendszer jön létre. A most zajló folyamatot lehet hasonlítani az Egyesült Államok megalapításához, az Európai Unió megalapításához, és lehet annak összefüggéseiben vizsgálni, hogy abban az időben az új gazdasági tömb alakulása milyen hatást gyakorolt az érintett országok valutáira, - de a hétköznapi piaci mozgásokhoz semmiképp. Összeomlana az orosz gazdaság? Szó nincs róla. Oroszország épp most függetlenedik véglegesen a dollártól. Mire az Eurázsiai Gazdasági Unió elindul, a szövetség területén értelmetlen lenne olyan pénzben tárolni a vagyonokat, amiben nem is lehet majd fizetni. Az olaj és gáz árát rubelben jegyzik majd a tőzsdén, a tagállamok egymás közt csak nemzeti valutában fizethetnek.
Szabadon ébredők
2014. december 19. 02:00
A január 1-től induló új szövetség országai területén működő befektetők bepánikoltak. Nem a szankciók miatt, hanem annak hallatán, hogy az új unió területén nem fizethetnek majd dollárban. Akinek dollárban, euróban van a vagyona, és akkora vagyona van, hogy állami befektetésekben lesz érdekelt, az kimenekíti a pénzét a szövetség területéről, mivel ott dollárban és euróban nem intézhet majd befektetéseket, és a gazdasági szankciók eldurvulása is valószínűsíthető a keleti rivális megjelenése miatt. Könnyen lehet, hogy az Eurázsiai Gazdasági Unió indulása után oly mértékben korlátozzák a vagyonmozgást, hogy akkora vagyonokat, amik most vannak mozgásban, nem lehet majd kivinni az unió területéről. A nyugati befektetők számára ez azt jelenti, hogy Oroszország mint befektetési lehetőség megszűnik létezni. Mindez a gyakorlatban azt jelenti, hogy Oroszország, Kazahsztán és Belorusszia területéről áramlik kifelé a dollár. Mivel egyre kevesebb a dollár, rubelben fizetve egyre nehezebb dollárhoz jutni, vagyis rubelben számolva a dollár egyre drágább.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!