Hosszú Katinka visszalépett a 200 pillangótól az olimpián

2021. július 27. 12:05

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka már Rióban sem tudta vállalni ezt a távot a torlódás miatt.

Hosszú Katinka Kapás Boglárka mellett a második induló volt a 200 pillangó számban, mert egy nemzet két résztvevőt nevezhetett. A versenyen azonban a 200 pillangó elődöntője és a 200 vegyes döntője között olyan kevés idő van, hogy bár neve még egy órával a rajt előtt is szerepelt a rajtlistán, mégis úgy döntött visszalép a verenyzéstől.

A háromszoros olimpiai bajnok Hosszú Katinka már Rióban sem tudta vállalni ezt a távot a torlódás miatt és most is Jakabos Zsuzsától vette el a lehetőséget, akinek szintén megvolt az olimpiai szintideje, csak mivel gyengébb volt Hosszú Katinkáénál, így hátrább került a rangsorban, így csak a 4x200-as gyorsváltóban úszik. A 200 vegyes döntőjét magyar idő szerint szerdán 4.45-től rendezik, Hosszú Katinka az egyes pályán úszik majd. Hosszú Katinka 400 vegyesen korábban az ötödik helyen végzett.