Az elszámolási rendszer pedig úgy változik, hogy a bérek kifizetését, illetve a dolgozó megtartását az érintett hónapot követően ellenőrzik. Ezzel biztosítja a kormány, hogy a munkahelyek védelme ne jelentsen indokolatlan megterhelést a házhozszállítás mellett is jelentős mértékű veszteségeket elkönyvelő vállalkozásoknak.
Nehéz helyzetben a vendéglátósok
A november óta tartó korlátozások, a vendéglátóhelyek bezárása miatt nagyon nehéz helyzetbe kerültek a vendéglátóiparban dolgozók. A kormány 27 százalékról 5 százalékra csökkentette ugyan az elviteles és kiszállított ételek áfáját, de vállalkozók az óriási bevételkiesésnek csak egy részét tudták házhozszállításból pótolni, a munkavállalók jó részének nem tudtak fizetést adni, adót, járulékot fizetni. Az utólagos bértámogatással azok tudtak élni, akinek volt elegendő tartalékuk