Nem. Privát e-maileket hekkeltek meg.
Aztán olyan információkat adtak ki, ami egyébként is az amerikaiakra tartozott volna: például, hogy Hillary előre megkapta a kérdéseket az elnökjelölti tévéviták előtt.
Ez igaz, ettől még rossz volt ez a helyzet és válaszolnunk kell rá. Ha a jövőben Hillary – Isten ments – újra elindulna, bizonyára jobban odafigyelne az információk biztonságára.
Mi veszélyesebb Trumpra? Az orosz vagy az amerikai titkosszolgálatok?
Az oroszok nyilván, hiszen ellenséges, külföldi titkosszolgálatokról van szó.
Ha nem is külföldi, de sokszor úgy fest, a CIA is ellenséges.
Nyilvánvalóan, de ennek kezelése Trumpon múlik. Ha megváltoztatja a viselkedését néhány ponton, megnyerheti magának a CIA-t és megoldhatja ezt a problémát.
Donald Trump extrém moszkvai szexügye igaz lehet?
Nem hiszem. Tipikusan olyan a történet, amilyeneket a KGB-FSZB szokott kitalálni. A lejáratáshoz valami extrém kell,: nagyon jól tudják, hogy egy szimpla félrelépés nem elég. Ilyen történetekkel szoktak előállni tehát. Személyes tapasztalatom is van ebben. Olyanokat találtak ki és híreszteltek például rólam, hogy azért dobtak ki Oroszországból, mert bordélyt működtettem, ahol kiskorú lányokat futtattam.
Hány éveseket futtatott?
Nem tudom, annyit írtak be a Wikipédiára, hogy kiskorúakat. Megnyugtathatom: természetesen egyetlen szó sem volt igaz az egészből, semmilyen bordélyom nem volt soha. El is távolíttattuk a híresztelést, aztán visszatették, megint eltávolíttattuk... A Trumpról terjesztett pletyka is tipikusan FSZB-módszerekre utal, nem hiszem, hogy lenne valóságalapja.
A magyar kormány szerint az Oroszország elleni szankcióknak nincs értelmük. Ehhez mit szól?
Elég provinciális látásmód. A szankciós politika bizonyára valóban sérti Magyarország gazdasági érdekeit bizonyos fokig, de hogy általánosságban, világviszonylatban ne lenne értelmük a szankcióknak, az egyszerűen nevetséges állítás. Ez az egyetlen eszköz, hogy a nyugati államok nyomást gyakoroljanak az agresszívan fellépő Oroszországra, már ha nem akarnak háborút indítani. Az orosz rezsimet pedig bizony érzékenyen érintik a szankciók: nem tudják például beszerezni a technológiát, amellyel új nyersanyag-kitermeléseiket megindíthatnák, így pedig óriási pénzektől esnek el. Amerikának is rossz ez persze gazdaságilag, hiszen nem tudja eladni ezt a technológiát, de még így is kis ár mindez, ha arra gondolunk: így az oroszok nem rohanják le a Baltikumot. Vagy Magyarországot.
Tényleg úgy gondolja, hogy megtennék?
Volt már rá példa.
Háborús, világháborús időkben.