Most vitasd meg!

2017. november 17. 07:23

Az atomenergia ugyanis olyan műfaj, amelynél nemcsak az esetleges hasznon, hanem az összes kockázaton is az egész társadalom osztozik.

2017. november 17. 07:23
Hargitai Miklós
Hargitai Miklós
Népszava

„A szomszédunkban, Ausztriában egy kulcsra kész .tomerőmű van bezárva – azért nem helyezték üzembe, mert az osztrákok nem akarták, a közhangulat ellene fordult. Egy hasonló fordulat Magyarországon sem elképzelhetetlen: míg Paks 1-et a lakosság kétharmada elfogadja, Paks 2 esetében ez az arány 50 százalék körül mozog – a kormány által megrendelt mérésekben kicsivel fölötte, a függetlenekben jóval alatta –, olyan demokratikus ország pedig nincs, ahol a többség nem akar atomerőművet, és a kormány mégis atomerőművet épít. Az atomenergia ugyanis olyan műfaj, amelynél nemcsak az esetleges hasznon (az »olcsó« áramon), hanem az összes kockázaton is az egész társadalom osztozik. És egy idő után nehéz lesz elhitetni az emberekkel, hogy az állam bevándorláspolitikájáról nekik kell szavazniuk, annak eldöntésébe viszont nem szólhatnak bele, hogy akarnak-e még évtizedekig egy orosz atomerőmű árnyékában élni.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 45 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
Harangláb
2017. november 17. 19:31
...Még nem értük utol Ausztriát, ahol mindenki atomszakértő...
celoke
2017. november 17. 17:59
„Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna!” Ismered ezt, Hargitai? Mert ilyen tömény hülyeséget olvasva a legenyhébb gondolatom ez volt. Tudnék most a szellemi szintedről kimerítő bemutatást írni, de mivel nem akarok a jóérzésű olvasók lelki világába gázolni, na meg a hasznos háziállatokat sértegetni, inkább nem teszem. 1. „…egy orosz atomerőmű árnyékában élni.” A paksi atomerőmű nem orosz! A beruházás hozzájuk kötődik, az állam fizet majd a megtermelt áram egy részével, de az erőmű tulajdonosa a magyar állam marad! 2. „…a kormány mégis atomerőművet épít.” Mert milyen erőművet építsen Magyarországon, te hígagyú! Nagy kapacitású vízerőmű egyedül a Dunakanyarban lenne lehetséges (amit annyiból nem lenne rossz megépíteni, hogy egy esetleges meghibásodás esetén a Bőstől kiinduló nagyarányú árhullámot felfogná, Budapest – főleg Pest – Duna melletti részét is védve ezzel, meg a szlovák fél sem panaszkodna, hogy nem tudja csúcsra járatni a bősi erőművet). A barnakőszénnel, lignittel tüzelő hőerőművek pedig rettenetes levegőszennyezést okoznak. Kevesen tudják, hogy a dunántúli barnakőszén radioaktív szennyezőanyagokat tartalmaz, amelyek elégetéskor a levegőbe kerülnek, és többszörös sugárszennyezést okoznak, mint ami a paksi erőmű közvetlen közelében mérhető. Nem is beszélve a töméntelenül kibocsátott szén-dioxidról, kén-dioxidról, koromról… De azért a minimális emisszióval üzemelő, veszélytelen atomerőmű ellen kell hőbörögnie a sötétzöldeknek. 3. Egy életciklusa végéhez ért erőműnél két választás van. Vagy bezárják, ami tengernyi betont igénylő szarkofágot jelent, az összes radioaktív hulladékának kezelését, meg a felezési idő végéig (úgy ötven évig) lezárva őriztetni, nehogy egy őrült felrobbantsa, mindezeket tengernyi pénzért. Vagy kb. ugyanennyi költséggel felújítani újabb 50 évre – ez esetben viszont továbbra is termel. 4. A beruházás hitele 10 milliárd euró 21 évre. Ez a jobb, vagy a Simor által 2008-ban felvett 8 milliárd euró 6 évre? Nincs mese, az áram kell a gazdaságnak, lakosságnak. Amíg az alternatív energia kiaknázása ennyire gyerekcipőben jár, nálunk a villamos energia termelése környezetbarát módon csak atomerőművel és fatüzelésű hőerőművekkel lehetséges, persze az utóbbinál nem a természetes erdőket letarolva, hanem direkt erre a célra ültetett energianövényekkel.
Megtalálta
2017. november 17. 15:16
Érdekfeszítő a bolsevik energiaszakértők atomellenes röfögései.
balbako_
2017. november 17. 14:51
A véget nem érő locsogás ideje lejárt. A hülyeség csúcsa amikor egy kész erőművet nem használnak, de a sógorok eddig sem az eszükről voltak híresek. Itt elértünk a megvalósítás stádiumába ezért most azt kell vizsgálni rendben mennek e a dolgok az építkezésen. Az pedig külön tanulmányt érdemel, hogy akik elfogadják Paks I-et, azok miért nem fogadják el Paks II.őt.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!