Színes pizsamában a város felett

2017. július 14. 20:38

Nappal aktatáskával, öltönyben dolgozni jár, éjjel a város felett cikázva vadászik a gonoszokra.

2017. július 14. 20:38
Ficsor Benedek
Magyar Nemzet

„Az elmúlt tíz évben elárasztották a mozikat az emberfeletti képességekkel megáldott akcióhősök. Az egyik legnagyobb képregényes univerzumért felelős Marvel – amely immár a Disney kötelékéhez tartozik – 2008 óta tizenhat szuperhősös filmet készített, és a következő két évben további nyolc érkezik. Olyan figurákkal találkozhattunk a vásznon, mint a renyhe milliárdosból a világ megmentőjévé avanzsált Vasember; a germán mitológiából kölcsönvett Thor; a nácik rémálmaként felbukkanó Amerika Kapitány; a mozikba a múlt héten visszatért Pókember. A szuperhősök szerény 12 milliárd dollárt kapartak össze eddig a stúdiónak, és aligha vesznek vissza lendületükből. A tendencia egyértelmű üzenete: a világnak hősökre van szüksége.

Nappal aktatáskával, öltönyben dolgozni jár, éjjel a város felett cikázva vadászik a gonoszokra. Közöttünk él, mégsem egy közülünk: fél lábbal a valóságban, a másikkal a fantasztikumban áll. Ilyen a valódi szuperhős. Önmagában hordozza egy másik világ lehetőségét, ahová úgy követhetjük őt, hogy közben nem kell kimozdulnunk a nézőtér biztonságos popcornzajából. Ráadásul a szuperhősfilmek nem bontják le a valóság kereteit, csupán kifordítják őket, így a mindennapi tapasztalatainkból építhetünk magunknak színesebb, monumentálisabb és hősiesebb világot.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 18 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
balbako_
2017. július 15. 07:05
Az, hogy szellemileg kissé vissza,maradt gyerekek kedvelik tán még érthető is, de felnőttek is nézik, sőt rajonganak érte az már nehezen érthető.
annamanna
2017. július 14. 23:34
"A New York-i tőzsde 1929-es összeomlásával úgy tűnt, az amerikai álomnak befellegzett. Az emberek belefáradtak, hogy komor és naturalista nagyregényeket olvassanak felbolydult, munkahelyüket vesztett tömegekről. Látták őket napközben is eleget. Olyasvalakire volt inkább szükségük, aki megbünteti a zavarosban halászókat, kihúzza a csávából a bajbajutottakat, és aki csúcsra járatja a cserkészmaximát: éjt nappallá téve résen van. A szuperhőssztorikat így voltaképpen a válság hívta létre." https://mno.hu/hetvegimagazin/a-lany-aki-elcsavarta-az-elso-szuperhos-fejet-2406756 Ez utóbbi cikk sokkal érdekesebb, mert kiderül belőle, hogy az ős-szuperhős Superman nőjét egy Kovács Jolán nevű magyar migránslányról mintázták a rajzolók; az egyikük (egy orosz zsidó migráns) később feleségül is elvette a modell Jolánt. 130 dollárért adták el a képregény jogait, ezt később rettenetesen megbánták, és évtizedekig pereskedtek azért, hogy részesedhessenek a jogdíjakból. Kovács Jolán 2011-ben, 93 évesen hunyt el a kaliforniai Santa Monicában.
august
2017. július 14. 21:42
:)) Valahogy olyan érzése van az embernek ezen stílusitányzattal szemben, hogy megadja a "haladó világnak" a valóságtól való teljes elszakadást, vagyis az átlag egyszerű (és nagyszerű) EMBER valós életben keletkező konfliktushelyzeteinek megismerését, emberi kapcsolatokra való reakcióit. Holott, ez a mai világban bármely fantasztikumnál érdekesebb.
Nannyó
2017. július 14. 20:43
Soha nem nézek ilyen filmeket, mert nagyon untatnak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!