22 év kormányainak összteljesítménye elég siralmas

2012. július 01. 12:29

Máshol sincs kolbászból a kerítés, de hogy mindenáron érték-e az, hogy helyben születnek a döntések (legalábbis jó részük), az legalábbis vitatható. Interjú.

2012. július 01. 12:29
Holtzer Péter
Véleményvezér
VV: Milyen érvek hozhatók fel Magyarország esetleges föderális uniós tagsága mellett, amikor tudjuk, hogy az ország csak minimális érdekérvényesítési képességgel rendelkezne?

HP: Játsszunk el azzal az abszurd gondolattal, hogy 2003-ban arról szavazhatott volna a magyar nép, hogy az Európai Unió tagországa vagy az Egyesült Államok ötvenegyedik tagállama legyünk-e. Az utóbbi azokkal a feltételekkel, hogy küldhetjük a két szenátusi és a megfelelő számú képviselőházi képviselőt Washingtonba, számos jogszabályt (beleértve a tagállami szintű adózási kérdéseket) továbbra is helyben hozhatunk meg a helyi törvényhozásban, de a szövetségi szintű pénzügyi és egyéb ügyekben a szövetségi fővárosban határoznak. Cserébe erős pénzünk van és föderális szintű újraelosztást élvezünk.

Könyvtárnyi irodalma van annak, hogy Európa miért nem az Amerikai Egyeült Államok. Viszont ha most csak azt a modellt használjuk, hogy létezik egy erős föderális Európa, amelyben az igyekvő szorgos tagállamok élvezni tudják a nagy, dinamikus gazdasági térségből és a kockázatmegosztásból adódó előnyöket, akkor ez az én olvasatomban megéri az önállóság bizonyos fokú feladását.

Különös tekintettel arra, hogy az elmúlt 22 év magyar kormányainak összteljesítménye elég siralmas. Máshol sincs kolbászból a kerítés, de hogy mindenáron érték-e az, hogy helyben születnek a döntések (legalábbis jó részük), az legalábbis vitatható.”
az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 20 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
OmegaMale
2012. július 02. 07:25
"Máshol sincs kolbászból a kerítés, de hogy mindenáron érték-e az, hogy helyben születnek a döntések (legalábbis jó részük), az legalábbis vitatható." Furcsa, hogy csak 2 éve gondolod így, Te csicska.
Viktus
2012. július 01. 18:07
Előtte sem voltak túl fényes évtizedek ...
Hajdú Sógor
2012. július 01. 16:12
”részt vett az 1997-es nyugdíjreform munkálataiban is” Szóval a népirtó panamai embere.
Hajdú Sógor
2012. július 01. 15:09
A Common Purpose Magyarország Egyesület Elnöke Péter 13 évig dolgozott a hazai befektetési alapkezelési piacon, annak két meghatározó vállalatát, s néhány évig az alapkezelők szövetségét is vezette. Már eközben foglalkozott a nyugdíjrendszer kérdéseivel, részt vett az 1997-es nyugdíjreform munkálataiban is, számos más, a témába vágó tevékenység mellett 2007-2010 között a Nyugdíj és Időskor Kerekasztal elnöke volt. Az utóbbi években elsősorban néhány számára fontos projektben vesz részt, ilyenek - a Common Purpose mellett - a nyugdíjhelyzeten túl a gazdasági növekedéssel, foglalkoztatással, adórendszerrel, oktatással, illetve a cigányüggyel összefüggő tanulmányok; a Pénziránytű Alapítvány a pénzügyi kultúráért; a Transparency International Magyarország.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!