Az európai lapok súlytalannak tartják az EU új vezetőit.
2009. november 20. 11:20
p
0
0
2
Mentés
Angela Merkel német kancellár péntek reggeli televíziós nyilatkozatában örömmel nyugtázta, hogy az állam-, illetve kormányfők csúcstalálkozóján gyors döntés született. Merkel kiemelte, hogy a Lisszaboni Szerződés életbe lépésével kezdődő új korszak küszöbén konszenzusos döntés született.
A Financial Times Deutschland vezércikkében viszont arról írt, hogy "két államtitkár" került Európa élére. "Az európai polgárok túlnyomó többségének fogalma sincs arról, hogy ki az a Herman és ki az a Catherina" - vélte a politikai és üzleti napilap. A korábban ismeretlen jelöltek megválasztása arra vall, hogy továbbra is "Merkel és csapata" akar a középpontban maradni - írta a lap. A Berliner Zeitung csalódáskeltőnek nevezte a döntést, és minden kisugárzás, minden vízió és minden tapasztalat nélküli kinevezettekről beszélt. A konzervatív Frankfurter Allgemeine Zeitung "a régi idők kompromisszumáról" beszélt, hozzátéve, hogy a kelet-európaiak üres kézzel tértek haza.
A francia sajtó még kritikusabb: a baloldali Libération "díszelnöknek" és "helyi érzéstelenítőnek" minősítette a belga kormányfőt, s arra hívta fel a figyelmet, hogy a politikus nyilvánosan még soha nem beszélt európai kérdésekről. A konzervatív Le Figaro szerint Van Rompuy a német-francia páros választása volt: ő az a diszkrét ember, aki nem fog árnyékot vetni Párizsra és Berlinre. Catherine Ashton "külügyminiszteri" jelölésével pedig a briteket kompenzálták, amiért végül Tony Blair nem lehetett az EU első elnöke. (MTI)
Egy francia bíróság bűnösnek találta, börtönre ítélte, és a közügyektől – így az elnökválasztáson való elindulástól – is eltiltotta a francia jobboldal vezetőjét.
Marco Rossi a magyar labdarúgó-válogatott történetének harmadik legsikeresebb edzője – még az A divíziós Nemzetek Ligája-búcsúval együtt is. Okkal bízhatunk abban, hogy irányításával az őszi vb-selejtezőkön újra a régi arcát mutatja majd nemzeti csapatunk.
Fúj, csúnya, rossz szójáték – de annál találóbb. Az elsőfilmes francia rendező vidéki kis története ugyanis minden, amit manapság sajnos nem, vagy csak nehezen találunk meg a moziban.
Abból, ha az angolok, a franciák meg a németek nem tudnak személyi kérdésben megegyezni, eddig még szinte mindig egy belga jött ki jól.
Az meg egyiküknek sem hátrány, hogy még nem égtek be semmivel ...