MSZP-Jobbik: országos egál

2009. június 24. 17:48

A Nézőpont Intézet tíz százalék alatti, negatív rekordot jelentő támogatottságot mért a kormánypártnak.

2009. június 24. 17:48
A Nézőpont Intézet – Heti Válasz számára készített – közvélemény-kutatása alapján a biztos szavazók körében a Fidesz 48 százalékon áll, az MSZP és a Jobbik pedig ugyanolyan arányú támogatást: 9-9 százalékot tudhat magáénak. Az MDF 3 százalékon, az SZDSZ és az LMP 2-2 százalékon áll. 14 százalék a bizonytalanok és 12 százalék a nem válaszolók aránya. A válaszadók közel 30 százaléka elégtelenre értékeli Bajnai Gordon munkáját. A válaszadók közel kétharmada (63 százalék) szeretne előre hozott voksolást a Nézőpont Intézet júniusi közvélemény-kutatása szerint. Az elmúlt hónapokhoz képest még enyhén növekedett is a jövő április előtt új parlamentet választani akarók aránya (ez májusban csak 60 százalékos volt).

Az ismeretlensége miatt „tiszta lappal” induló új kormányfő nem lett népszerűbb elődjénél. A magyarok 52 százaléka elégtelenre vagy elégségesre értékeli eddigi munkáját, jelest csak a megkérdezettek két százaléka adott, iskolai jegyek szerinti átlaga 2,24 lett. Beszédes, hogy a kabinet által „történelmi adócsökkentésként” beharangozott adócsomagról csak a megkérdezettek kilenc százaléka gondolja, hogy csökkenti a közterheket, 47 százalékuk pedig épp az ellenkezőjében hisz. Egy új választás alaposan átrendezheti a magyar pártrendszert. Csak minden ötödik válaszadó (19 százalék) gondolja úgy, hogy az SZDSZ, és ötből ketten (40 százalék), hogy az MDF tagja lesz a következő Országgyűlésnek is. Ezzel szemben a Jobbik küszöbátlépését a megkérdezettek 72 százaléka valószínűsíti. Ahhoz azonban, hogy a radikális pártnak összejöjjön a várt siker a „miniszterelnök-választáson”, ismertebbé kell válnia. Jelenleg a válaszadók 75 százaléka nem vagy rosszul tudja, ki a Jobbik elnöke.

Tíz százalék alatt az MSZP (Nézőpont Intézet)

Ezért nem akarnak előrehozott választást (Vastagbőr)

Alászáll a magasból... (plüss taxi)

Összesen 10 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zoli28
2009. június 25. 10:19
states, A különbség abból is adódik, hogy a Nézőpont a biztos szavazók, a Tárki a biztos szavazó + pártot választók arányait hozta nyilvánosságra. Előbbi egy nagyobb csoport, ezért érthető, hogy ahhoz képest kisebb arányban vannak a szoci szavazók. De ezzel együtt is az a helyzet, hogy az EP-választás bebizonyította, nem kell túlságosan komolyan venni a kvk-kat. Az biztos, hogy a Fidesz magabiztosan vezet, az MSZP meg nagy sz@&ban van.
imres
2009. június 25. 07:17
A közvélemény kutatók "pártszimpátiái" visszafogottá tesznek az értékelés során. Azt a tényt nehéz eltagadni, hogy a tendenciákat viszont jól "jósolják" a jövőbelátók. Ebből az látszik, hogy az EP választáson elért mszp-s 17%, már kevesebb. Nem nehéz megjósolni, hogy a július 4.-i rendezvényük után a támogatottság tovább csökken - hacsak nem sikerül a szereposztásban valami nagyot alkotniuk (No nem Botkára gondoltam). A Jobbik lehet, hogy még egy picit kúszik felfelé, de nagyjából "teljesítő képessége" határán van. A Jobbik egy jelenség. A mai közállapotok által kitermelt pártszerű képződmény. A pozíciók bűvölete és egyedi "mentalitásuk" komoly konfliktus forrás. Nem hiszek abban, hogy tartósan ezen a szinten tudják hozni az eredményeket. A magyar társadalom többsége irtózik a szélsőségektől. Az elmúlt 65 év óvatossá teszi az embereket.
remetebal
2009. június 25. 01:56
Bocs, az előbb elírtam: szóval a Medián 67/18-ra hozza ki a Fidesz/MSZP "rivalizálást". http://hvg.hu/hvgfriss/2009.26/200926_PARToK_ES_PoLITIKuSoK_NEPSZERuSEGE_Passziv_.aspx
remetebal
2009. június 25. 01:54
Az a 22% a Tárki volt. A Medián 67/28-ra hozza ki a "két nagyot". A Jobbikot viszont ugyanúgy 9-re, mint a Nézőpont. Amúgy ennek az egésznek nem sok értelme van. Megint olyan szinten ingadozik a Fidesz és az MSZP is ezekben a mérésekben, ami tökéletesen amortizálja a kvk-kal kapcsolatos elvárásokat. Egyébiránt a Nézőpont mérésére visszatérve: nem értem, hogy mitől ijedtek volna meg a Fidesz hívei. 56-ről miért estek volna le 48-ra. Vagy alapos elmérésről vagy tudatos manipulációról van szó. Akár a Nézőpont, akár a Medián esetében. Utóbbihoz lásd: http://hvg.hu/hvgfriss/2009.26/200926_utoitelet.aspx
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!