Rotyog a paprikás krumpli: Németh Szilárd HELYRETESZI a globalistákat (VIDEÓ)

Termőföldtől az étkezőasztalig. Németh Szilárd elárulta, mitől finomabb az étel, ha az nem brüsszeli, hanem magyar recept alapján készül.

Lech Kaczynski ellentmondásos alak volt, de jobboldalisága visszhangra lelt sok lengyel körében.
„Lech Kaczynski lengyel elnök a világ ellentmondásos alakja volt, de számos kérdésben megnyilvánuló jobboldali elköteleződése visszhangra talált sok lengyel, különösen a hagyományelvű és vidéki szavazók körében. Politikai karrierje során soha nem rettent vissza a populista nézetek hangoztatásától. Varsói polgármesterként két melegfelvonulást is betiltott, és szót emelt a halálbüntetés visszaállításáért is. A Jog és Igazságosság Párt jelöltjeként 2005-ben választották elnökké. A kampány alatt Kaczynski azt bizonygatta, a lengyeleknek olyan elnökre van szükségük, aki hajlandó kiállni érdekeik mellett. Azt hirdette, hogy a gyakran Harmadik Köztársaságnak nevezett posztkommunista Lengyelországnak szüksége volna gyökeresen átalakulnia egy társadalmi igazságosságon és erős államon alapuló Negyedik Köztársasággá. A Jog és Igazságosság Pártot 2001-ben alapította ikertestvérével, Jaroslaw-val, a párt erős hangsúlyt helyez a Római Katolikus Egyház hagyományos értékeire. Az ikrek azonban már korábban is szerepet játszottak Lengyelország kommunizmus utáni identitásának megformálásában. Az 1990-es elnökválasztáson kulcsfigurákként biztosították be a Szolidaritás vezetője, Lech Walesa győzelmét.
Hivatalban
Az 1949-ben született Lech Kaczynski a hetvenes évek végén csatlakozott - testvére után - az államellenes mozgalomhoz, az 1980-as gdanski hajógyári, Szolidaritás vezette tiltakozásokban már a sztrájkbizottság tanácsadója volt. A testvérek azonban Lech Walesával való összeveszésük után a kilencvenes évek elején a politika főáramán kívül találták magukat. Az utóbbi időben azonban megromlott a kapcsolat a kommunizmus ellen harcoló régi bajtársak közt. 2009-ben Walesa beperelte Kaczynski elnököt, amiért szerinte a hetvenes években a kommunista titkosszolgálatoknak kémkedett. A 2005-ös választások után mindkét Kaczynski politikai szerephez jutott. Lech elnökként, Jaroslaw pedig 2006-tól miniszterelnökként. 2007 óta viszont Kaczynski azzal a Donald Tuskkal dolgozott együtt, aki két évvel korábban az elnökválasztáson alulmaradt vele szemben. Tuskot kérte fel kormányalakításra pártja, a Civil Platform 2007. októberi választási győzelme után. A lengyel alkotmány értelmében az elnök kevesebb hatalommal rendelkezik, mint a miniszterelnök, azonban a külpolitikában meghatározó beleszólása van. Bonyolult kapcsolat volt a kettejüké. Kaczynski kritizálta Tusk liberális gazdasági lépéseit, és gyakran vétózott meg törvénytervezeteket.
Visszatekintve úgy tűnik, a Kaczynski-ikreket talán a végzet választotta ki - akárhol szerepeltek is. 12 évesen a „Két fiú, akik ellopták a Holdat” című filmmel váltak híressé 1962-ben. Édesapjuk világháborús ellenállás harcosa volt, a lengyelek hősiességéről szóló meséi hatása hívta életre Kaczynski nacionalizmusát.
Lech Kaczynski nős volt, egy lány édesapja.”