Mesterházy lehet az MSZP miniszterelnök-jelöltje

2009. november 10. 08:39

Az MSZP fiatal frakcióvezetője lehet jobb híján a párt kormányfőjelöltje, miután Bajnai és Gyurcsány világossá tették, hogy nem szándékoznak jelöltek lenni.

2009. november 10. 08:39
A dolgok jelenlegi állása szerint Mesterházy Attila lehet az MSZP miniszterelnök jelöltje – mondták a Hírszerzőnek szocialista források. A frakcióvezető neve elsőként, még nyár elején merült fel a posztra, de az utóbbi hetekben több név is forgott. A többi "jelölt-jelölt" azonban olyan határozottan zárta ki a lehetőséget, hogy mára csak két név maradt, Kovács Lászlóé és az övé, de Mesterházy Attilának lényegesen nagyobb a támogatottsága házon belül.

A párt legfelső vezetése sokáig Bajnai Gordont szerette volna az MSZP miniszterelnök-jelöltjének felkérni. Bajnai többször világosan kifejtette, hogy nem akar jelölt lenni, de az MSZP-ben abban reménykedtek, hogy valahogy mégis rá lehet majd beszélni. A miniszterelnök egy szeptemberi interjúban kerek perec megmondta, hogy szó sem lehet róla, és ekkor már egyértelművé vált, hogy ebből már nem lehet visszajönni. Gyurcsány Ferenc nem volt a gyakran emlegetett nevek között, bár a szocialista kapcsolat.hu-n a legtöbb fórumozó az ő nevét emlegeti. A volt miniszterelnök azonban minden alkalommal, amikor egy-egy alapszervezet meghívására beszédet mond zárt körben, elmondja, hogy nem a pártban, hanem az országban kell többséget szerezni, és erre ő momentán nem alkalmas.

Mesterházy Attila az elmúlt hónapokban hallgatott jelöltségéről, de legalább nem mondott nemet sem. A Hírszerző által megkérdezett képviselők, megyei elnökök, elnökségi tagok támogatnák őt. "Mesterházy 36 éves kora ellenére már több poszton is bizonyított, és a pártvezetés túlnyomó többségével ellentétben sokat szerepel a sajtóban" – magyarázta az egyik befolyásos képviselő. A miniszterelnök-jelöltségről a december 12-i kongresszusnak döntenie kell, azt megelőzően a választmánynak, azt megelőzően pedig az elnökségnek, vagyis egy-két héten belül valaminek történnie kell.

Mesterházy Attila lehet a miniszterelnök-jelölt (Hírszerző)

Összesen 61 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
zoli28
2009. november 11. 15:18
honphibu: Tényleg elbeszélünk egymás mellett... :(
honphibu
2009. november 11. 15:08
Pffff.... Statisztikai adatok összevetése annélkül, hogy valaminek a hátterét is figyelembe vennéd, valóban cizellált gondolkodásról és árnyaltabb fogalmazásról tanúskodik.
zoli28
2009. november 11. 15:00
"Az értelme pusztán az, hogy te is valószínűsíted azt, hogy az ország jobb gazdaságpoltikát fog folytatni" Úgy fogalmaznék inkább, hogy bízom benne. "Tehát a mutatók nem minden esetben elégséges bizonyítékok" Már megbocsáss, de én azt egyszer sem állítottam, hogy a makromutatók az égvilágon mindent elárulnak a valóságról, de hogy valamit azért jeleznek (különösen, ha egy ország olyan feltűnően kilóg a sorból, mint mi a 2004-2009 közti növekedésünkkel), és közük van a valósághoz, amellett kitartok. "Erről már beszélgettünk, hogy minek volt köszönhető." Igen, beszélgettünk, és az volt a végkifejlet, hogy én egyetértettem, hogy többek között a Bokros-csomagnak is köszönhető volt az akkori pozitív pálya, te viszont fel voltál háborodva, hogy szerintem azért valami kis köze az Orbán-kormánynak is volt ahhoz, hogy viszonylagosan jól álltunk. (Bocs, de úgy érzem, hogy kettőnk közül te vagy az, aki képtelen cizelláltan gondolkodni és árnyaltabban fogalmazni.)
honphibu
2009. november 11. 14:43
Az értelme pusztán az, hogy te is valószínűsíted azt, hogy az ország jobb gazdaságpoltikát fog folytatni, akkor is, ha az is valószínűsíthető, hogy nem pikk-pakk fog akkora folyamatos fejlődést mutatni, mint a környező országok. Tehát a mutatók nem minden esetben elégséges bizonyítékok. "Azért mondom, hogy a Fidesz gazdaságpolitikája 1998 és 2002 között jobb volt, mert 4 éves regnálásuk makrómutatói erre engednek következtetni." Erről már beszélgettünk, hogy minek volt köszönhető. Nem annak, hogy 1998-ban hátat fordítottak az előző és egy új, általuk kitalált gazdaságpolitikát folytattak.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!