Négyévente más a Fidesz-ellenes kínálat, idén újra Gyurcsány és legújabban a Jobbik.
2010. március 22. 09:36
p
0
0
33
Mentés
„A cím lehetne akár MSZP-Jobbik paktum is, de felmérések szerint a szocialistákat már beelőzték az ultrák, így hát a protokoll előírásai szerint elsőbbsége van Gyurcsány nyájának. Gyurcsány, aki leköszönése előtt még intézkedhetett a Jobbik EP-választási kampányához szükséges pártpénz sürgősségi kifizetéséről, most főnixmadárként újjászületve kampányol a Fidesz-KDNP szövetsége ellen.
Retorikája a Jobbiké: Orbánékat teszi felelőssé. Először is a felhalmozott államadósság miatt. Főnix úr azt azért leszögezi, hogy a Gyurcsányidejű államadóság – szerinte – alig egyhatod mértékű halmozása tisztességes, elfogadható, a többség által szerethető célokat szolgált. Itt talán a szelíd lankákon megépített völgyhídra, a hazai autópályák nyugatiakhoz képest horribilis építési költségeire, Zuschlagra, vagy a BKV-és ügyekre gondolt, ami közülük valóban sokaknak tetszhetett, de talán többségünknek mégsem. (...)
A legszebb mégis az, hogy a 2006-ban majdnem polgárháborúhoz vezető őszödi hazugságbeszédét, Gyurcsány a mostani kampánykörútján pénzért árusítja híveinek. És van rá kereslet. Lehetne a kínálatot bővíteni, jó pénzért akár az október 23-ai brutális polgárverések ütősebb, vérfürdősebb akciójeleneteire is akadna vevő. Gyurcsány és Vona Fidesz-ellenes road showja, közös érdekét szolgálja a szocialista zsugor-, meg a radikális gagyipártnak. Paktumot kötve, egymást erősítve országszerte árulózzák Orbánt és pártját.
A két párt már nem létezhet egymás nélkül, a közös munka ráadásul eredménnyel kecsegtet. A Jobbik nem azért veszélyes, mert szófosásban radikális, hanem azért mert a szocialistákkal együttműködve a Fidesz jelenlegi választási esélyeit tiporja, és ezzel múlik a remény arra, hogy többségében épeszű politikusok kerüljenek a magyar országgyűlésbe. A Fidesz és Orbán pedig elnézik ezt, amivel taktikailag komolyan hibáznak.”
Magyar Péter egyelőre semmiféle alkura nem hajlandó, de hatalmas bajban lenne a Tisza Párt, ha néhány választókerületben a kormánypárti mellett erős óellenzéki jelöltek is ringbe szállnának. Utánajártunk, ki, mire készül.
Az Európába érkező bevándorlók könnyen radikalizálódnak.
p
0
1
11
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 33 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
lillburne
2010. március 22. 22:47
Márton viselkedése érthető. Fizetését a Fidesztől kapja, természetes, hogy a gazdinak kampányol, hiszen, ha nyer a Párt, neki (is) nyílnak meg az állami pénzcsapok. Aki pedig veszélyezteti a 9/10-es totális sikert, az ellenség.
Fröcsögők, nyugi! A túl oldalon is létezik ez a mentalitás.
Csak legalább ne neveznék magukat újságírónak...
"Retorikája a Jobbiké: Orbánékat teszi felelőssé"
Helyesen:
Retorikája abban a Jobbiké: hogy Orbánékat teszi felelőssé
"2006-ban majdnem polgárháborúhoz vezető"
Helyesen:
2006-ban, pár ezren jól "kigarázdálkodták" magukat
Sorolhatnám....
Bármilyen baráti összeborulást feltételezni a két párt között pediglen elmeelborulásnak tekintek.
Ez egy demokratikus közösség, köcsögök. A Jobbikot demokratikusan választjátok a Parlamentbe. És ti ott asszisztáltok e ceremónia mellett...És a tetves sukorói metszett faszú, elmehet a kurva zsidó ötletelő anyjába!
Ez az ország a magyaroké, nem a hazátlan metszettpöcsüeké!
És, ha nekem bármi bajom lesz, tetves zsidók, ez a levél, valahol előkerül. Tudja meg a világ, a tetvek és vérszívók nevét!
Brumm-brumm!
Azért már megmosolyogtató az, hogy ha a Jobbik szóba kerül egy cikkben, szösszenetben, ugyanazok (ugyanaz a öt-hat ember) folyamatosan megjelennek, "végigtrollkodják" a fórumo(ka)t, és felváltva puffogtatják a:
-"Mindenki nekiesett a Jobbiknak, még a Fidesz is, de miért?"
-Fidesz-MSZP nagykoalíció ...
-"Az ember aki sosem hazudott ..."
-Ez ismét +5-10-15 % a Jobbiknak!
-"XY ismét hozta a formáját."
-"Az agymosott Fideszesek meg elhiszik"
-"Ti megint nyaltok az XY-nak?"
-"Már megint egy bayer szintü fika, amit Orbán diktált."
-"Ki fizet nektek ezért?"
-"Amit mondott, az baromság, bezzeg Vona, ő érvel."
-Vona csak ironizált.
stb. paneleket (Biztos van még, majd más folytatja.) És mindig akkor, ha a Jobbikot "igaztalanul" bántják és mindig bántják a csúnya gazok ...
De legalább más cikkekhez is hozzászólnátok, de nem.
Nem offense, csak úgy megjegyeztem.