A vezető brit gazdasági-politikai hetilap felidézi, hogy az ORTT elvette két külföldi tulajdonú rádióállomástól az országos műsorszolgáltatási engedélyt, és helyi cégeknek ítélte oda. E cégek egyike "a Fidesszel, a jobboldali ellenzéki párttal áll kapcsolatban" - írta a hetilap.
A The Economist szerint aggályok övezik a pécsi önkormányzat egyoldalú szerződésbontását is a helyi vízművet üzemeltető francia Suez Environnement céggel, illetve felidézi, hogy a Fidesz pártolta azt a népszavazást, amely megakadályozta a magánbefektetéseket a "hanyatló állami egészségügyi ellátásban". Orbán Viktor pártvezető ellenzi a további privatizációt, és megígérte több közelmúltbeli ügylet felülvizsgálatát is kormányra kerülése után. A jobboldali sajtó hemzseg a külföldi pénzemberekkel és a globális kapitalizmussal kapcsolatos összeesküvés-elméletektől - írta a brit folyóirat. A The Economist szerint ugyanakkor a Fidesz cáfolja, hogy üzletellenes lenne.
A lap szerint a párt múltja "foltos": kormányzati ideje alatt feszes gazdálkodást folytatott, egészen addig, amíg a 2002-es választások megnyerése végett pénzszórásba nem kezdett - áll az írásban. A Fidesz hevesen támadja a jelenlegi kormány erőfeszítéseit az elmúlt évek költségvetési tékozlása nyomán felduzzadt államháztartás stabilizálására, keveset árul el ugyanakkor saját gazdasági terveiről.