mert Budapest az ellenzéké lett, az ország többi része pedig narancsvidékké vált.
Nyirati azt írja, hogy bajaiként büszke Budapestre, mert a fővárosi emberek tudnak gondolkodni, látják az összefüggéseket, és nem dőlnek be a propagandának sem. A városvezető szerint ez összefüggésben van a vidék elnéptelenedésével is.
Nyirati Klára szerint nem véletlen, hogy az egyetemisták Budapesten maradnak a diploma megszerzése után, mert ott jobbak az álláslehetőségek, de szerinte még a kalandvágyók is a fővárosban vagy külföldön találják meg a számításukat, nem pedig vidéken.