Nem hazudtolta meg önmagát a 444: újra elferdítették a tényeket, de most számolniuk kell a következményekkel
A Sándor-palotában megelégelték a liberális lap ámokfutását.
Novák Katalin köszöntőjével és a történelmi egyházak vezetőinek áldásával kezdetét vette a IV. Budapesti Demográfiai Csúcs. A Mandiner a nap folyamán a helyszínről tudósít.
„Magyar nyelvünkben a kultúránkon keresztül mélyen benne gyökerezik a család tisztelete és szeretete” – mondta a Budapesti Demográfiai Csúcs megnyitójának keretében Novák Katalin. A miniszter a testvér, feleség, szülő szavak példáin keresztül támasztotta alá mindezt, majd hozzátette: a gyermeket váróra gyakran mondjuk, hogy áldott állapotban van, a csángók pedig ilyenkor azt mondják; jövője van.
„Abban a kivételezett helyzetben vagyunk, hogy 2010 óta a magyar családokért dolgozhatunk és így a negyven éve tartó demográfiai lejtmenetet megpróbálhatjuk megfordítani” – mondta Novák Katalin, hozzátéve, az előrejelzések pesszimisták, de nem determinálnak bennünket, van esély a trendek megfordítására.
A miniszteri köszöntőt megelőzően a történelmi egyházak vezetői fejezték ki jókívánságaikat és mondtak áldást a rendezvény résztvevőire. A katolikus, a református, az evangélikus és a zsidó közösség képviselői egyaránt a család, a családi élet és a közösségi lét fontosságát hangsúlyozták. Kiemelték: az ember teremtettségénél fogva arra hivatott, hogy óvja a teremtés rendjét és továbbajándékozza az életet.
Marton Zsolt püspök, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia családbizottságának vezetője beszédében kitért arra, hogy az evangélium (jelentése: örömhír - a szerk.) a legnagyobb jó, amelyből élet fakad. Hangsúlyozta az bibliai tanítás jelentőségét.
Balog Zoltán, a református egyház zsinatának elnök-püspöke köszöntőjében arra mutatott rá, segíteni, támogatni kell a második és harmadik gyermekek megszületését, majd azt, hogy a családokból közösségek; egyház és nemzet épülhessen. A közösségek megtartó erejére utalva adta áldását a tanácskozás résztvevőire.
Köves Slomó rabbi úgy fogalmazott: akkor érdemes élnünk, ha van miért továbbajándékoznunk az életet, van mit továbbhagyományoznunk az utánunk következő nemzedékeknek.
Fotó: Mátrai Dávid