Ezt nem láttuk jönni: csúnyán padlót fogott Magyar Péter, „ezen egy ország borzad most el”

Totális kudarcba fulladt a Tisza Párt kongresszusa.

Akik a köztelevízió műsorának befolyásolása miatt mentek be az MTVA-ba, azoknak már a belépése is jogtalan volt, esetükben felmerül a hivatali visszaélés bűncselekmény gyanúja – nyilatkozta a Mandinernek Kovács István, az Alapjogokért Központ stratégiai igazgatója.
Ellenzéki politikusok jutottak be az MTVA épületében, és képviselői minőségükre hivatkozva tartózkodnak ott. Jogilag hogyan minősül mindaz, amit az ellenzéki képviselők az MTVA épületében csinálnak? Meddig van joguk az épületben tartózkodni?
Az országgyűlési képviselőknek valóban joguk van belépni a közintézmények területére, de kizárólag képviselői tevékenységükkel összefüggésben, megbízatásukhoz kapcsolódó célból. Azt nyugodtan kijelenthetjük, hogy a köztelevízió műsorának befolyásolása, akadályozása semmiképpen sem tartozik ebbe a kategóriába, tehát, akik ebből a célból mentek be azoknak
már a belépése is jogtalan volt és felmerül a hivatali visszaélés bűncselekmény gyanúja.
Sőt meggyőződésem, hogy amennyiben a hírekben leírtak igazak, és a képviselők be akartak hatolni a stúdióba, beindították a tűzjelzőt, a „kint lévő tömeg” behívásával fenyegették a televízió munkatársait, úgy súlyosabb bűncselekmény: a közérdekű üzem működésének zavarása is megvalósulhatott. Amennyiben a képviselők nem közmegbizatásukkal összefüggésben tartózkodnak az épületben, úgy semmivel sincs több joguk ehhez, mint bármelyik állampolgárnak. Mielőtt a megválasztott képviselők gyakorolnák jogaikat, esküt kell tenniük, hogy megtartják és megtartatják a törvényeket. Amennyiben különleges státuszukra hivatkozva jutottak be az épületbe, de valójában eleve olyan dolgokat akartak véghezvinni, ami összeegyeztethetetlen megbízatásukkal, akkor megszegték esküjüket és visszaéltek mandátumukkal. Ez persze másodlagossá válik, ha bebizonyosodik, hogy valóban bűncselekményeket követtek el.
Itt tényleg súlyos tételekről beszélünk
a közérdekű üzem működésének megzavarása csoportosan elkövetve akár 8 év szabadságvesztéssel is büntethető,
ráadásul még halmazatban is állhat a hivatali visszaéléssel.
Jogszerűen ki lehet rakni az ellenzéki képviselőket a székház épületéből? A rendőrök jogosultak erre vagy a biztonságiak?
Mind a rendőröknek, mind pedig a biztonságiaknak feladata a bűncselekmények megakadályozása, meggyőződésem, hogy az eltávolított képviselőkkel ez alapján léptek fel és ezek után született az MTVA feljelentése is. Ha nincs tettenérés, akkor viszont felértékelődik
a jegyzői birtokvédelem, amely polgári jogi eljárás, így a mentelmi jog ebben a vonatkozásban fel sem merülhet.
Az ilyen eljárásban hozott döntést legfeljebb három nap alatt kell végrehajtani.