Nógrádi elárulta, hogy miben másolják a nyugatiak Orbánt
„Mivel a magyar kormány kizárta a migránsokat az országból, így egy merénylet lehetősége a töredéke annak, mint ami Nyugat-Európában folyik” – fűzte hozzá a biztonságpolitikai szakértő.
Az IOM szóvivője szerint „a venezuelai menekültválság ahhoz hasonló krízisponthoz ért, mint amelyet 2015-ben a mediterrán útvonalon láttunk”.
Joel Millman, az ENSZ - International Organization for Migration (IOM) szóvívője a BBC-nek azt nyilatkozta, hogy „a venezuelai menekültválság ahhoz hasonló »krízisponthoz« ért, mint amelyet 2015-ben a mediterrán útvonalon tapasztaltunk”.
A Venezuelában uralkodó állapotok menekültválságot generáltak a régióban, 2014 óta kétmillióan hagyták el az országot. Peru szombaton vezetett be a szigorúbb határvédelmi rendelkezést, amely előírja, hogy kizárólag érvényes útlevél felmutatásával lehet belépni a területére, a személyi igazolvány már nem elegendő. Ugyanezt a rendelkezést Ecuadorban is megkísérelték bevezetni, de az ottani bíróság elkaszálta, mivel szerintük sérti a nemzetközi egyezményekben foglalt szabad mozgás és tartózkodás jogát.
A két befogadó ország polgárai vegyes fogadtatással élik meg a menekültválságot. Gianella Jaramillo, aki egy egy határhoz közeli boltot üzemeltet úgy fogalmazott: „egyrészt sajnáljuk a venezuelai embereket, de elveszik a munkát a peruiaktól. Nehéz ennél is több embernek segíteni”.
Az ecuadori Gerardo Gutierrez is hasonlóan vélekedett: „egy szegény országban nehéz több embernek segíteni, abból a kevésből, ami nekünk van”.