Donald Trump: Hiszek benne, hogy Grönland a miénk lesz
Az amerikai elnök úgy véli, az Egyesült Államok hamarosan átveheti az autonóm dán terület feletti ellenőrzést.
Jobboldali nézeteket kezd felvállalni Kanye West, miután egy év kihagyást követően újra posztolni kezdett a Twitteren. A sztárrapper korábban már haverkodott Donald Trumppal is. A baloldal hangadói lefagytak, a jobboldali közönség üdvözli az új „elvtársat”.
„Az emberek embereket démonizálnak, aztán bárki mást is démonizálnak, aki bármi pozitívumot lát valakiben, akit már démonizáltak.” Nem a Brian élete egyik szónokának mondata ez, hanem az amerikai rapperé, Kanye Westté – aki körül újabban azért forrt fel a levegő, mert tweetjeiből úgy tűnik, mintha közeledne az amerikai jobboldalhoz.
Más tweetek Kanye Westtől, az előző napokból: „A gondolatrendőrség el akarja nyomni a gondolat szabadságát”; „Az önviktimizáció egy betegség”, és: „Szeretem, ahogy Candace Owens gondolkodik” (ez utóbbi poszt április 21-i).
Candace Owens egy fekete politikai kommentátor és blogger nő – aki kőjobbos, azaz a kortárs „fekete konzervatívok” egyike. Annak ellenére, hogy a feminista interszekcionalizmus szempontjából kétszeresen is elnyomottnak kellene magát tekintenie, minthogy nő is és fekete is.
Mit tesz Isten, ő nem így tesz. Owens a Black Lives Matter nevű fekete aktivistahálózat és a fekete áldozati kultúra kemény kritikusa, valamint Donald Trump támogatója.
Owens alapállása egyébként az, hogy a feketék nem lehetnek folyamatosan a fehérek rasszizmusával, Amerika csúnya múltjával elfoglalva; ehelyett új történetre lenne szükségük, hogy kitalálják, milyen legyen a feketék új Amerikája.
A Quillette szerzője West tweetjei nyomán most arról ír:
hiszen igenis sokuk oszt konzervatív nézeteket. Kitér például arra, hogy a Pew kutatása szerint a diplomával nem rendelkező feketék 60 százaléka szerint a bőrszínűk, fajuk nem befolyásolta soha az életpályájuk, karrierjük sikerét. Sőt, egy másik Pew-felmérés szerint az amerikai feketék 71 százaléka szerint a rapzene rossz hatással van a társadalomra.
A rapnek most éppen Kanye West a koronázatlan, különc királya. A több tízmillió lemezt eladó, mintegy 150 millió dolláros vagyont összerappelő West egy év kihagyás után tért vissza a Twitterre. Új tweetjeit imádják a konzervatív kommentátorok és megszólalók, például maga Owens és Alex Jones műsorvezető is megdicsérte.
Hogy persze Kanye szólásszabadság-párti kiszólásai és a konzervatív véleményvezérekhez való közeledése meddig fog tartani, az jó kérdés.
A rapper ugyanis nem kiszámíthatóságáról híres. 2015 szeptemberében még azon gondolkodott, hogy 2020-ban indul az elnökválasztásokon, aztán Trump győzelme után a 2024-es választást célozta meg.
A legutóbbi elnökválasztáson nem szavazott, azonban 2016 decemberében találkozott Donald Trumppal a New York-i Trump-toronyban: állítólag az iskola erőszak, a tananyag modernizálása és a tanárok támogatása volt a fő beszédtéma, de szóba került a chicagói helyzet is.
Ekkoriban azt nyilatkozta-posztolta, hogy támogatja Trumpot, de aztán a hét országot sújtó beutazási tilalom miatt törölte összes Trumpra vonatkozó tweetjét, és egy évig rá se nézett a Twitter-fiókjára.
Majd idén áprilisban
És ezután jött a mostani tweetek sora.
Persze kommentátor legyen a talpán, aki meg meri saccolni, meddig tart a különcségeiről ismert West konzervatív korszaka.