Vona Gábor elárulta legsötétebb titkát
Mondjuk ki nyugodtan: kívülről nézve az egész történet ahhoz volt kísértetiesen hasonló, mintha az oligarcha kilóra megvette volna őket.
A Jobbik szóvivője elmondta: a Simicskához köthető cégekkel kapcsolatban sosem volt olyan, hogy „tessék gyerekek, itt van nem tudom mennyi pénz és kampányoljatok”.
A tervek szerint kétszer ül majd össze a Jobbik kongresszusa – közölte Mirkóczki Ádám, a párt szóvivője csütörtökön a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Az ellenzéki politikus jelezte: a társelnöki rendszerre áttérés elnökségi ajánlás, első körben az erről szóló alapszabály-módosításról kell állást foglalniuk az alapszervezetek által delegált tagoknak. Azt a tanácskozást április végén tartják, két héttel később pedig sor kerülhet a tisztújításra.
Ha a kongresszus nem támogatja a strukturális átalakítást, akkor marad a jelenlegi rendszer, amelyben egy elnök és hat alelnök dolgozik – mondta a szóvivő, ezt is járható útnak nevezve.
Mirkóczki Ádám több alkalmas embert is lát a párt vezetésére, de azt mondta, a Vona Gábor leköszönő elnök okozta űrt egyik napról a másikra senki nem tudja betölteni. A társelnöki rendszerre áttérés tervét a feladatmegosztással magyarázta. Sneider Tamás inkább az aprólékos szervezeti munkát végezné, Gyöngyösi Márton pedig ezt megfelelően tudná artikulálni a politikai kommunikációban – fejtette ki.
A jobbikos politikus az M1 aktuális csatorna műsorában visszautasította az esetleges pártszakadásról szóló felvetéseket, mondván, senki nem vinné ebbe az irányba a dolgokat. Az egység nem forog veszélyben – hangoztatta.
A szóvivőt faggatták az Állami Számvevőszék (ÁSZ) által korábban kiszabott 663 millió forintos bírságról és a párt kampányköltéseiről is. Azt mondta, a Simicska Lajos tulajdonában álló reklámcégekkel voltak szerződésben, ezeket a szerződéseket meg fogják vizsgálni és látható lesz, mennyiért bérelték a felületeket. Soha nem volt olyan, hogy „tessék gyerekek, itt van nem tudom mennyi pénz és kampányoljatok” – fogalmazott.
Mirkóczki Ádám arra is kitért: szeretnék, ha az ÁSZ tisztességes vizsgálatot folytatna le és átvenné azokat a dokumentumokat, amelyekkel a Jobbik bizonyítani tudná törvényes gazdálkodását.
(MTI)