A folyamatos baloldalizás az egyik legnagyobb hiba volt a kampányban

Sokat segített abban, hogy Magyar Péter hiteles szereplővé válhatott („kalapács”) az ellenzéki szavazók számára.

Visszaléptetésekről tárgyalna az LMP a Jobbikal és az MSZP-vel is.
Tárgyalásokat kezdeményez az LMP mind az MSZP-vel, mind pedig a Jobbikkal egy esetleges választási együttműködésről – írja a Magyar Nemzet. Az eddig a függetlensége mellett határozottan kiálló – LMP a 106 egyéni választókerületben szeretne együttműködést a másik két ellenzéki párttal. Nyitottak lennének a visszaléptetésekre egymás javára, valamint arra, hogy egyes választókörzetekben, ahol más az esélyes, ne nagyon kampányoljanak.
Mivel az önállósága kapcsán az LMP-nek több kongresszusi határozata is van, az MSZP-vel és a Jobbikkal történő esetleges megegyezéshez a párt döntéshozó szerveinek is hozzá kell járulniuk.
A Magyar Nemzet információi szerint Szél Bernadették a döntést nem a vasárnap esti hódmezővásárhelyi ellenzéki győzelem után hozták meg. Az LMP elnöksége már egy héttel korábban így döntött.