A Liberálisok szerint „a kormány újabb disznóságra készül Soros Györggyel szemben.” A mai napon fideszes képviselők javaslatára az országgyűlés kormánypárti többsége egy olyan határozatot fogadott el, amely újabb gyűlöletkeltő propaganda indítására kéri fel az Orbán-kormányt Soros Györggyel és az Európai Unióval szemben – olvasható kedden kiadott közleményükben. A Liberálisok szerint elfogadhatatlan, hogy a kormány a választópolgárok tisztességes tájékoztatása helyett újabb tízmilliárdokat fog elkölteni nyilvánvaló hazugságok terjesztésére Rogán Antal propagandaminiszter vezetésével.
A kedden elfogadott fideszes határozati javaslat nem más, mint hazugságok gyűjteménye, és egyedül azt a célt szolgálja, hogy félelmet és indulatokat keltsen a magyar társadalomban. Soros György és az Európai Unió soha nem akart menekülteket kényszeríteni senkire. Soros és Európa is csak annyit várna el a tagállamoktól, hogy tartsák tiszteletben az alapvető emberi jogokat. A Fidesz azonban erre szemmel láthatóan képtelen – írja a párt.