Ezeket a mondatokat én nem felejtettem el. Akkoriban a Jobbik egy ilyen párt volt, de azóta középre húzódott és kezd megváltozni. Ne felejtse el azokat, amiket a Fidesz mondott, amikor liberális párt volt. Azokra miért nem hivatkoznak? A Jobbik korábbi álláspontját én szégyenletes álláspontnak tartom és utálattal elutasítom, de pillanatnyilag a Jobbik nem ilyen álláspontot képvisel. Én pedig mindig abból indulok ki, ami ma van, és nem abból, ami tegnap volt, mert akkor szeretném a Fideszt mint liberális pártot.
Akkor hitelesnek tartja a Jobbik változását?
Nézze, én Amerikában éltem 23 évig, és megtanultam, hogy mindig arról kell beszélni, amit egy párt most mond. Nem kell megkérdezni, hogy ennek mi a motívuma. Azt fogadjuk el, amit ők ebben a pillanatban mondanak. Az, hogy mit hisznek vagy mi a tervük, mi a hátsó gondolatuk, az engem pillanatnyilag nem érdekel. Nem hívnám meg őket vendégségbe, nem lennének a barátaim, erről nincs szó, de politikailag egy taktikai szövetséget lehetségesnek tartok velük. Ahogy az Amerikai Egyesült Államok és Churchill is együttműködött Sztálinnal, mert volt valaki, akit le kellett győzni.