Nyomás került az oroszokra is: Amerika engedélyezte Németországnak Patriot-rakéták szállítását Ukrajnába

Talán az oroszok is könnyebben egyeznek meg így.

Szeptembertől hazánkban is megtekinthető a migránsok befogadását propagáló „Isten hozott Németországban!” című mozifilm.
Menekültek befogadásáról készítettek mozifilmet Németországban. Az Isten hozott Németországban! (Willkommen bei den Hartmanns – Isten hozta Hartmannéknál) című vígjátékot szeptember 21-től hazánkban is adják a mozik.
A történet szerint Angelika, a főszereplő szeretne befogadni egy menekültet családi házukba, így Diallo, a nigériai férfi beköltözik a Hartmann családhoz. A film folyamán Diallo igyekszik megismerkedni Németországgal, és a számára idegen kultúrával, míg a német család azon tagjai, akik nem támogatták a menekült befogadását rájönnek, mennyi mindent tanulhatnak egymástól.