Azt hiszem én vagyok az első ember akit egy globális cég magyargyűlölet miatt büntetett meg!
„Azt hiszem én vagyok az első ember akit egy globális cég magyargyűlölet miatt büntetett meg! Ugyanis az elmúlt 7 napban egy múlt heti Trianonos mém miatt le lettem tiltva, csetelésről, kommentelésről, posztolásról, megosztásról, lájkolásról, eseményhez csatlakozásról. Ha valakinek nem válaszoltam attól itt kérnék elnézést, ennek ez volt az oka!
A vicc az, hogy a mémet 4 napja visszarakta az oldalamra a facebook, most is elérhető, de a bannolásomat nem oldotta fel. Így a második létiltásom után azért elég ijesztőnek tűnik a facebook hatalma. Főleg, hogy most a 7 napos létiltásnál finoman utalt rá a facebook, hogy közel kerültem a profilom teljes letiltásához. Ez 6000 követővel elég kemény vérveszteség lenne. Most mit csináljak? Cuki macskákat és pónikat posztoljak politika helyett? Önenzúrázzam magam, mert a facebook megfenyegetett?
Itt tényleg az van, hogy egy globális cég, amelyre nem nagyon vonatkoznak a nemzetállamok törvényei, létrehozott egy olyan megkerülhetetlen közösséget, amely az internet közel felét egyszerűen már beszippantotta magába. Újságíróként, közéleti szereplőként ez a felület lényegében megkerülhetetlen ha nagyobb elérést akarsz. 40-50 százaléka mindenkinek az olvasóiból a facebookról érkezik. És akkor ez a globális monopóliummal rendelkező cég, létrehoz jogot saját magán belül egy olyan jogrendszert amelynek nem tiszták a feltételi, nem lehet fellebbezni, és a bíró (egy algoritmus), az érzelmeket, hogy valami ironikus, cinikus, pont az ellenkezőjét jelenti annak ami le van írva, nem vizsgálja, nem akarja vagy tudja vizsgálni.
És ha ez a bíró elítél téged, akkor a munkád tényleg sokkal nehezebb lesz, tényleg el vagy vágva egy bizonyos szintig más emberektől kapcsolatoktól, amit az eddigi megszokotthoz képest, sokkal nehezebb más csatornán pótolni.
Szerintem ez nem csak ijesztő, hanem egyszerűen ha tényleg belegondoljuk milyen intézmények jöttek létre az elmúlt 10 évben, és hogyan illeszkednek ezek az általunk ismert jogrendhez, az azért baromi durva, mert valójában maximum csak hasonlítani akarnak rá. Egy olyan hatalom jött létre, amit alig tudunk korlátozni, de ténylegesen hat a mindennapi életünkre.”