„Mi a véleményed az olimpiai népszavazásról?
Az igazi tétje nem az volt, hogy a magyarok szeretnének-e budapesti olimpiát vagy sem. Ennél jóval többet jelentett, és valójában ezért nem merték felvállalni Orbánék a megmérettetést, ezért futamodtak meg. A népszavazás ugyanis egy lehetőség lett volna az emberek számára, hogy két parlamenti választás között véleményt mondjanak a kormányzásról. Az az örökbecsű eset jut eszembe erről, amikor Gyurcsány Ferenc éppen magyarázta a 2008-as szociális népszavazás bizonyítványát. Horn Gábor, nem figyelve az őt éppen vevő kamerákra, így kommentálta Gyurcsány magyarázkodását: »Nem azt mondták Feri, azt mondták, hogy menj a picsába!«. Körülbelül erről szólt volna a mostani népszavazás is. Ezért nem lesz megtartva.