Amerikai kutató: Ha Trump komolyan gondolja a nemzeti átalakulást, akkor Budapestről kellene inspirációt merítenie
A magyar miniszterelnök politikai pályája ugyanis egyértelműen előrevetítette Trumpét, véli Michael O'Shea.
Trump tanácsadója szerint a Fehér Ház sajtósa „alternatív tényeket” közölt a Trump beiktatásán megjelentek számával kapcsolatban.
Amerikában is divat a számháború: péntek óta arról folyik a diskurzus, hogy hányan voltak Donald Trump elnök beiktatásán. A képek alapján kisebb volt a tömeg, mint Obama beiktatásakor, ami nem feltétlenül meglepő: az amerikai fővárosban például nem kifejezetten Trump-szavazók voltak többségben októberben, így érthető, ha a washingtoni lakosok kevésbé voltak lelkesek a beiktatással kapcsolatban.
A Trump-csapat azonban nem a fentiekhez hasonló érvekkel, hanem erővel próbálja megoldani az egyébként elég lényegtelen médiafelhajtást a tömeg mérete körül. A Fehér Ház sajtfőnöke korábban felolvasott az újságíróknak egy közleményt, amelynek végén közölte: soha annyian nem voltak még elnöki beiktatáson, mint most pénteken, punktum. Ez után nem lehetett tőle kérdezni.
Most pedig Kellyanne Conway, Trump csapatának tagja nyilatkozott ezzel kapcsolatban, aki azt mondta: a Fehér Ház sajtófőnöke „alternatív tényeket” közölt a sajtó képviselőivel. A műsorvezető érdeklődött volna erről a dologról, de Conway inkább csak Obamát vádolta a továbbiakban, majd arról értekezett, hogy rosszul bánik velük a sajtó: ezt bizonyítja, hogy a riporter elnevette magát, amikor ő „alternatív tényekről” beszélt.