Orbán Viktor: Brüsszel Magdeburgot akar csinálni Magyarországból!
A miniszterelnök inflációról, a magyar uniós elnökség eredményeiről, a gazdaságról, valamint a fantasztikusnak ígérkező 2025-ös évről is beszélt. Összefoglalónk.
Kovács Zoltán kormányszóvivő szerint nem azért van jelenleg munkaerőhiány Magyarországon, mert elvándoroltak a munkavállalók, hanem azért, mert a kormány jeleskedett a munkahelyteremtésben. Szerinte ahhoz, hogy a képzett munkaerő itthon maradjon, szükséges a „bérfelzárkóztatás mind a régió, mind pedig az Európai Unió átlagához képest”
Magyarországon nem azért van munkaerőhiány, mert elvándoroltak a szakemberek, hanem azért, mert az elmúlt években 600 ezernél is több munkahelyet teremtett a kormány – mondta Kovács Zoltán csütörtök este az M1 aktuális csatornán. A kormányszóvivő szerint a munkaerőt „felszippantotta” a magyar gazdaság, amely négy éve folyamatosan bővül. Hozzáfűzte, hogy az ország erősödésével váltak lehetővé olyan intézkedések, mint az adócsökkentés és a bérnövekedés.
Kovács Zoltán kitért arra is: az országnak elemi érdeke, hogy minél több szakmunkása legyen, illetve a képzett munkaerőt sikerüljön itthon tartani. „Ennek pedig elengedhetetlen feltétele, hogy elinduljon egy bérfelzárkóztatás mind a régió, mind pedig az Európai Unió átlagához képest” – tette hozzá.