Van abban valami bájos

2016. november 15. 09:07

A magyar trumpisták most pontosan úgy szerettek bele egy amerikai politikusba, mint ahogy a hazai clintonisták szokták imádni Hillaryt.

2016. november 15. 09:07
Török Gábor

Azért van abban valami bájos, hogy a magyar véleményvezérek mekkora lelkesedéssel és érzelmi töltettel tudnak érvelni Trump mellett és ellen. A magyar trumpisták most pontosan úgy szerettek bele egy amerikai politikusba, mint ahogy a hazai clintonisták szokták imádni Hillaryt. Mintha csak egy valóságshow két szereplőjéről lenne szó... Vagy két magyar politikusról... Nem azt mondom, hogy nekünk teljesen mindegy, hogy ki az amerikai elnök: nagyon is fontos lehet, hogy kik és hogyan irányítják az amerikai külpolitikát. De ha már itthon mindig összekeverjük a szerelmet a politikai választással, legalább a nagyvilágban lehetnénk realisták és nemzetiek: induljunk ki a magyar érdekekből és majd ahhoz viszonyítva vizsgáljuk meg, hogy ki mit tett. Ne twitter üzenetek, ilyen-olyan felvételek és kommunikációs mesterművek alapján rajongjunk vagy gyűlöljünk.

Összesen 114 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
brekker
2016. november 16. 07:15
Egyrészt-másrészt... Tudjuk, el se kell olvasni.
moricka13
2016. november 16. 06:08
Török Gábor, ettől politikai elemző: egy nyelvcsapás balra, egy meg jobbra, csak a Nap meg ne álljon. Ideje már abbahagynia, és elfutni, de legalábbis gondolkodni és nem mocskolni, lejáratni azokat, akikről és akiknek írja agymenéseit, vagyis akikből él. Trump az amerikaiak gondja, ha pedig annyira zavarja, el kell menni Juhász Péterrel és a sok ráérő handabandázó ál-civillel Amerikába, megbuktatni.
kiss.istvan770
2016. november 16. 05:46
„A magyar trumpisták most pontosan úgy szerettek bele egy amerikai politikusba, mint ahogy a hazai clintonisták szokták imádni Hillaryt.” Ismét egy megrendelt félrevezető süketelés. Barack egy Oroszország elleni háborút készített elő Európában, HC győzelme tette volna lehetővé a folytatást, ezért HC esetében valóban csak érzelmi indoka lehet a nagy szerelemnek. Trump győzelme viszont a háborús előkészületek leállítását jelentheti, nem érzelmek, hanem a józanész diktálja, hogy örülünk Trump győzelmének. A NATO Svédország társult tagságával lezárhatóvá tette a Balti Tenger kijáratát az Atlanti Óceánra Oroszország előtt. Oroszország nyugati határán NATO tagállamok vannak a Jeges Tengertől Törökországig. A Közép Európai országokba, főként Romániába komoly fegyveres erőt telepített. A jelenlegi Ukrán kormányt is az USA jutatta hatalomra a titkosszolgálataival és irányítja a mai napig. A szélsőséges nacionalista vezetés terrorizálta az orosz nemzetiségű lakosságot a Krímben és Donyeckben, ezzel a provokációval kényszerítették rá Oroszországot, hogy megvédje az orosz nemzetiségűeket. Meg volt hozzá a katonai ereje, ezért meg is tette, ez a helyzet szolgáltathatna ürügyet Oroszország megtámadására. Donyeckben még manapság is lakótelepeket lőnek az ukránok, a civil lakosságot gyilkják. A valós ukrajnai eseményekről a milliárdosok tulajdonában lévő mainstream média természetesen nem tájékoztat. Az arab polgárháborúkat és a migráns inváziót is az USA titkosszolgálatai tervezték és szervezték. Trump ígéretet tett rá, hogy ezt a folyamatot leállítja, már tárgyalt is Putyinnal. Ha betartja a választási ígéreteit, akkor haza kényszeríti a külföldre telepített munkahelyeket, a migránsok haza telepítésével csökkenti a bűnözést, azaz az USA polgárainak próbál újra jólétet teremteni és nem külföldön akar háborúzni. Ennyit az ésszerű, vagy érzelmi politizálásról.
szokolaigyorgy@gmail
2016. november 15. 23:40
"Van abban valami bájos": aki ezzel a 100 trilliószor elsütött közhellyel indít, miből gondolja, hogy ő politikai elemző?
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!