A brüsszeli migrációs és integrációs politika csődje nap mint nap életeket veszélyeztet
Magyarországon ilyen nem fordulhat elő.
A jelek szerint a Brexit hírére az olasz kormányfő elérkezettnek találta az időt, hogy Olaszországot az Európát vezető német-francia tengelyhez kapcsolja, mint Európa vezető erejét.
„A jelek szerint a Brexit hírére az olasz kormányfő elérkezettnek találta az időt, hogy Olaszországot az Európát vezető német-francia tengelyhez kapcsolja, mint Európa vezető erejét. A szép elképzelés azonban sok sebből vérzik: a három vezető egy hadihajón nyilatkozott Európa békés jövőjéről, egy hős kommunista aktivista emlékét koszorúzva kívánt Európa számára új fejezetet nyitni. Ja, és a szép elképzelésre hosszú árnyékot vetnek azok a hírek is, amelyek Olaszország gazdasági bedőlésének veszélyéről érkeztek nem is olyan régen.
A nyári uborkaszünet után beindult az európai nagypolitika. Matteo Renzi meghívására a két európai hatalom vezetője, a német kancellár és a francia elnök Olaszországban vette fel a munkát. Renzi jól láthatóan támadásba lendült: Olaszország szeretné átvenni a britek megüresedett trónját az egykori európai trojkában. Az itáliai kormányfő ehhez az egyébként nem szeplőtelen huszadik századi olasz múltból egy volt kommunista aktivista emlékét elevenítette fel, aki az európai gondolat egyik forrásaként emlegetett Ventotenei Kiáltvány társszerzője, az Európai Egyesült Államok elképzelésének hirdetője volt. Altiero Spinellit a fasiszták tartóztatták le, s társával a börtönszigeten alkották meg kiáltványukat a második világháború alatt. Mára egyfajta kultuszt épített a szerző és műve köré az itáliai és európai baloldal.
Renzi erre a kultuszra építve szeretne »új fejezetet nyitni« az Európai Unió történetében, melynek előző fejezetét szerint lezárta a Brexit. Ehhez képest persze bizonyos fokig meglepő, hogy nem túl békésen épp az eddig a baloldal által elhallgatott biztonságpolitikával kívánná megerősíteni az Uniót. A biztonsági aspektusra utal elég brutálisan az a tény is, hogy egy hadihajón nyilatkozott a három állami vezető. Renzi a Euronews beszámolója szerint a következőképp határozta meg a közeljövő feladatait: »A belső és a külső biztonság, a közös biztonságpolitikáért folyó harc, a titkosszolgálatok közti együttműködés, a hadiipar jobb integrációja, tehát az európai biztonságpolitikai közösség létrehozása az egyik legfontosabb feladatunk.«”