Hoppá: erről beszélt Szijjártó Péter és az USA új külügyminisztere!
„Ez a telefonbeszélgetés is megerősített abban, hogy küszöbön áll az új aranykor az Egyesült Államok és Magyarország politikai kapcsolatrendszerében” – emelte ki Szijjártó Péter.
Huma Abedin, Hillary Clinton kampánytanácsadója, aki akár a Fehér Ház kabinetfőnöke lehet Clinton győzelme esetén, egy évtizeden keresztül dolgozott egy radikális muszlim folyóiratnál, amely ellenezte a nők jogait és az Egyesült Államokat okolta a 2001-es New York-i terrortámadásért – írja a New York Post.
Huma Abedin a jelenlegi amerikai demokrata elnökjelölt, Hillary Clinton vezető kampánytanácsadójaként dolgozik. A negyvenéves nő Amerikában született, de Szaúd-Arábiában nőtt fel, ahonnan az egyetemi évekre tért vissza az Egyesült Államokba. Húszéves korától a clintoni Fehér Házban dolgozott Hillary Clinton mellett és gyakorlatilag azóta a politikusnő tanácsadója különböző pozíciókban, de a Clinton Alapítvány fizetett tanácsadójaként is működött.
A New York Post részletes cikket írt Abedin érdekes múltjáról: eszerint a nő korábban egy évtizeden keresztül dolgozott egy radikális muszlim folyóiratnak.
Clinton muszlim kritikája
Abedin 1996-ben, a clintoni Fehér Házhoz való csatlakozása körüli időkben a Journal of Muslim Minority Affairs (Muszlim kisebbségi ügyek újságja) című szaúdi folyóiratnak volt a segédszerkesztője – a lapnak saját édesanyja volt a főszerkesztője.
A lapban akkoriban olyan cikkek jelentek meg, melyek szerint a szingli és dolgozó anyukákat, valamint a gyereket nevelő meleg párokat nem szabad családokként elismerni. Arról is írtak a lapban, hogy a nők túlságosan kivágott ruhái nők elleni erőszakhoz vezetnek. Abedin édesanyja, a Muszlim Világliga akkori ENSZ-delegáltja is írt egy cikket a lapba 1996-ban, melyben azt fejtette ki, hogy Clinton egy nagyon agresszív és radikális feminista álláspontot képvisel, ami nem egyezik a muszlim felfogással, sőt, téves, mert a nők hatalommal való felruházására fókuszál. Ez pedig szerinte több a hátránya, mintsem az előnye a férfiak és a nők közötti kapcsolatokban. Abedin édesanyja szerint az, hogy az iszlámban a nőket a férfiak gondjára és védelmére bízzák, együttérzést ébreszt az emberi és a családi viszonyokban. A szerző azt is levezette, hogy a családon belüli erőszakot elkövető férfiakat is meg lehet érteni, ha megnézzük, mennyi nehézséggel és igazságtalansággal kell megküzdeniük a világban.
A New York Post szerint Huma Abedin nem kért bocsánatot édesanyja nézetei miatt, mondván: édesanyja nemzetközi nőügyi konferenciákra járt a világ körül, és ez így van rendjén. Huma Abedin 2008-ig dolgozott a muszlim folyóiratnak, így annak a lapszámnak is a szerkesztőjeként volt feltüntetve, melyben édesanyja arról írt: a 2001 szeptemberi New York-i terrortámadások azért érték az Egyesült Államokat, mert a muszlim világban sok igazságtalanságot okozott.
Nem szól száj, nem fáj fej
Huma Abedin 2010-ben az akkor amerikai külügyminiszterként szolgáló Hillary Clintonnak beszédet szervezett a szaúd-arábiai Jeddah városának női egyetemi kollégiumába. A beszéd leirata szerint Clinton kifejtette: az amerikaiaknak el kéne felejteniük az elnyomott szaúdi nőkkel kapcsolatos „sztereotípiáikat és félreértéseket”. A burkát viselő lányok előtt kifejtette: „nem minden amerikai lány mászkál bikiniben”.
A New York Post szerint az önmaga és mások által is a női jogok bajnokának tartott Hillary Clinton a hosszúra nyúlt szaúdi látogatása idején egy szót sem szólt a szaúdi nők emberi jogait érintő helyi korlátozásokról.