Amit a magyarok nem értenek: a válságunkból nincs visszaút

2016. augusztus 11. 19:02

Ahogy gyorsul a negyedik ipari forradalom, úgy fogja büntetni azokat a társadalmakat, amelyek nem készülnek fel arra, hogy vagy nagy nyereséget generálni képes működő tőkét exportáljanak, vagy ilyen tőkét vonzzanak.

2016. augusztus 11. 19:02
Béndek Péter
1000 A Mi Hazánk

„Magyarország lemaradását az elmúlt tíz év vélhetően megpecsételte. A világban egyre agresszívabbá váló orosz és török autokráciák felfogását követve – jól értve, hogy egyre inkább kiszorulunk a globális versenyből – az Orbán-rezsim feladta az ország gazdagításának kötelességét, és kizárólag a hatalma megtartására koncentrál, azt remélve, hogy a bel- és külpolitikai manipulációiból még mindig jól jöhet ki. Nem fog. Közben minden évével egyelőre megszámolhatatlan évet veszítünk – megszámolhatatlant, mert a lemaradás tényét igen, a gyorsaságát egyelőre nem látjuk. Ahogy gyorsul a negyedik ipari forradalom és terjed hatása, úgy fogja büntetni azokat a társadalmakat, amelyek nem készülnek fel tudásban, technológiában, készségekben arra, hogy vagy nagy nyereséget generálni képes működő tőkét exportáljanak, vagy ilyen tőkét vonzzanak, így kellő GDP-t termelve később el tudják tartani az inaktív rétegeket. Magyarország ma is képtelen erre (a GDP-nk 10%-a külföldi forrásból származik, nem említve most a belföldi működő tőke származását), és egyre inkább azzá válik, ahogy elértéktelenedik az – európai mércével – olcsó munkaereje és az amúgy is romló kiszolgáló tudása. Orbánék az EU-t rombolva Magyarország egyetlen maradék vonzerejét, a geopolitikai pozícióját is folyamatosan fenyegetik.

A magyarok 99%-ának fogalma sincs arról, hogy milyen pozícióba tolják az országukat azzal, hogy hagyják magukat a jelenlegi bűnös rezsim által megvezettetni – migránsokra uszulni, hazug narratívákba bonyolódni, jogot sérteni, a közpénzt elherdálni, a Nyugat ellen szabadságharcolni, a kapitalizmust ócsárolni. Ami itt folyik, az a pénzéből kifogyott narkós egyik utolsó utazása, mielőtt végleg utolérné a várható sorsa.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 72 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
vigyor
2016. augusztus 12. 14:32
...mily szépen mondja fel a neoliberális gazdaságpolitika lényegét.....fogyasztó gyártás haszon, további fogyasztó gyártás, még több haszon, még magasabb szociális rendszer, hogy többet tudjanak fogyasztani és még magasabb haszon, néha egy-egy háború vagy vírus, hogy kordába lehessen tartani a szaporulatot. Csak azt nem értem, mit akar az oktatással, az ugyanis ennek az egész marhaságnak a buktatója, értelmes, tanult ember nem lesz a fogyasztói társadalom becsült tagja sosem:-))))))
Zsaturnuzs
2016. augusztus 12. 14:20
1995 elején az addigi két kormány szerencsétlenkedései után már államcsőd fenyegette az országot. Bokros ettől mentett meg minket. 10 hónapig engedték dolgozni, utána felmondott, beintett Hornéknak. Az elveiből sosem engedett. Az egymást váltó kormányok gazdaságpolitikáját pedig azóta se a gazdasági ésszerűség és előrelátás jellemzi. Aki nem ismeri az államcsőd következményeit, az olvasgasson Argentína és Venezuela elmúlt évtizedeiről. Gyönyörű országok, korrupt politikusokkal, ostoba kormányokkal és szerencsétlen emberekkel. Mi megúsztuk az államcsődöt, ettől eltekintve nagyon hasonló a helyzetünk, csak mázlinkra Európa közepén vergődünk. Bokrosnak a csomagja és az államcsőd elkerülése róható fel. A többi nem az ő sara, mások hozták össze.
Hora
2016. augusztus 12. 10:31
Jesszus Kriszti! Ki a fasz ez a hungarofób agysejtszökevény?
Peter8811
2016. augusztus 12. 06:58
Baszki Péter bácsi te is libáért vetted a diplomádat.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!