A pártelnök kijelentette, hogy továbbra is a nyugalom és az alkotmányos forradalom pártján állnak. Forradalom atekintetben, hogy így nem lehet folytatni, de alkotmányosság abban az értelemben, hogy az „önkény megtörésének” egyetlen módja van, a „nem szabad, nem független”, de nyomokban demokratikus vonásokat tartalmazó választás – fejtette ki.
Együtt lehet leváltani az önkényt
Az elmúlt csaknem 26 év alatt a demokraták és hazafiak egymással is sokat vitatkoztak, amelyek után „sokan viseljük politikai testünkön különböző karcok kivehetetlen nyomait” – mondta. A politikus ennek ellenére azt ajánlotta, hogy a „demokratikus sokaság” felejtse el sebeit és tévedéseit, mert csak együtt tudják leváltani az „önkényt”. Gyurcsány Ferenc hozzátette, nem féltékenységet, hanem nagyvonalúságot ajánl.