A HVG.hu esete az energiafüggőséggel és az inkonzisztenciával

2016. február 15. 13:08

Az atomerőműveket inkább az ellátásbiztonságot növelő erőművekként tartja számon az irodalom.

2016. február 15. 13:08
Aszódi Attila
Aszódi Attila
Láncreakció

„Az atomerőművek ellátásbiztonsági kockázata rendkívül alacsony, ezért az atomerőműveket inkább az ellátásbiztonságot növelő erőművekként tartja számon az irodalom.

Mindezek alapján érthető, hogy a világ legnagyobb intézményei, így az ENSZ, a Nemzetközi Energiaügynökség, vagy az Ázsiai és Csendes-óceáni Gazdasági Együttműködés (APEC) is hazai forrásként kezelik az atomenergiát. Érthető módon így van ez az Eurostatnál is.

Ha a paksi atomerőmű kapacitását nem tartanánk fenn hosszú távon, akkor ez a hazai villamosenergia-termelő kiesne a rendszerből a 2030-as években és - lévén nagy mennyiségű áram stabil termelésére rendelkezésre álló energiahordozónk nem igazán van - kénytelenek lennénk villamosenergia-importtal pótolni a leállításra kerülő mostani paksi blokkokat. Ezzel tovább növekedne Magyarország energiaimport-függősége. Ez pedig - ahogy a cikk is kiemeli - nem lenne kedvező változás.

Érdekes, hogy amíg a HVG.hu rendszeresen ekézi, támadja a paksi kapacitásfenntartási projektet, addig most az energiaimport-függőség növekedése miatt aggódik. Hiányzik a konzisztencia. A paksi új blokkok épp az energiaimport-függőség csökkentését, ill. növekedésének megfékezését kívánják szolgálni.

Örvendetes, hogy a HVG.hu is tud a paksi új blokkok mellett érvelni, nagy kár, hogy ehhez az kell, hogy a cikkíró ne ismerje fel, hogy az energiaimport és a villamosenergia-termelés határainkon belüli lehetőségei között szoros összefüggések vannak.”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 176 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
hátakkor
2016. február 15. 22:32
A kapacitàs fenntartàsi projekt szerződése óta sem mondott senki jobbat. Se atom se fosszilist. Addig jutnak a sötétzöldek , hogy 20 év múlva lesz jobb olcsóbban. Aki nem fektet be az energiàba az nem csak a megtérülést kockàztatja hanem sokkal többet. Az egèsz energiabiztonságot. Jàvor nem szàmolja mi okoz ha rendszeresen napokig áramkimaradàs van.
hátakkor
2016. február 15. 20:17
Az is érdekes megfigyelés, hogy a zöld energia elterjedése önmagában nem hoz eredményeket. Ezt Németország példája mutatja jól, ahol a megújuló energiaforrások használata egyre széleskörűbb, mégis emelkedik a szén-dioxid kibocsátás.
kuzmics
2016. február 15. 17:45
Konzisztencia meg a hávégé!?
Kanóc
2016. február 15. 17:24
Nagyon tisztelem ezt az embert, hogy évek óta micsoda türelemmel és eleganciával kezeli ezt a sok retardált barmot.
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!