Mandoki: Az integráció a bevándorlók felelőssége
A Nyugatra „disszidált” rockzenész azt írja, mivel akkoriban egy szót sem beszélt németül, az első dolga volt, hogy minden szabad percében tanuljon németül.
„Soha nem mondtuk, hogy kerítést nem szabad építeni.” Mondja az a Jeney Orsolya, aki szervezetével együtt júniusban még megmozdulást is szervezett a Parlament elé – a határkerítés ellen tiltakozva.
Terjed az egyelőre csak „PRK-szindrómaként” emlegetett, súlyos feledékenységgel és nyilvánvaló tények letagadásával járó tünetegyüttes. A szakemberek annyit is megállapítottak, hogy a jelenség összefüggésben áll az Európa felé tartó tömeges migrációs hullámmal.
A megbetegedés tüneteit elsőként egy magyar közszereplőn fedezték fel, aki miután szeptemberben illuminatit emlegetett annak felvetése kapcsán, hogy a migránsok között az Iszlám Állam küldött terroristái is könnyedén bejuthatnak Európába, a videó másik részletét helyezte el a Youtube-on, bizonyítandó: ő akkor is azt mondta, hogy lehetnek köztük rossz emberek.
Mint az a Reutersnek köszönhetően hétfő óta ismeretes: a múlt pénteki párizsi merénylet egyik elkövetője, a Szíriából küldött terrorista menekültnek álcázva jutott be Európába. Éppen úgy, ahogy azt az Iszlám Állam előre is vetítette, valamint amely lehetőségre szemellenző nélküli európai kommentátorok is felhívták a figyelmet, s amelyre mint gonosz összeesküvés-elméletre legyintettek ballib megmondóemberek.
Kedd estére a kór aztán tovább terjedt. Jeney Orsolya, az Amnesty International magyarországi szervezetének igazgatója nyilatkozta tegnap Kálmán Olgának:
„Soha nem mondtuk, hogy kerítést nem szabad építeni.”
Ugyanaz a Jeney Orsolya, aki szervezetével együtt júniusban még megmozdulást is szervezett a Parlament elé – a határkerítés ellen tiltakozva.
A szindróma érdekessége, hogy fontos kijelentések esetében elhomályosítja a memóriát, ám csak részleges amnéziát okoz. Jeney esetében is jól látható, hogy a régi állításait továbbra is mantraszerűen ismételgeti. Ilyen az, hogy „a menekültek pontosan ilyen terrortámadások elől menekülnek, amilyen a párizsi merénylet is”.
Agykutatók szerint ez a kijelentés ugyanarról a tőről fakad, amelyről a migránsok közé vegyülő terroristák lehetőségének határozott elutasítása, s amely rendellenességet minden valószínűség szerint az úgynevezett wt-gén okoz.
Utóbbi hatására a valóság nem befolyásolja a véleményalkotást, amely kizárólag egy elképzelt és vágyott világhoz illeszkedik.
(A valóságban a szírek milliói már három-négy évvel ezelőtt elmenekültek az országból, Törökországban, Jordániában pedig nincsenek az Iszlám Állam által szervezett terrorakciók, olyanok biztosan nem, amilyenektől szírek kezdenének hirtelen menekülésbe Európa felé. Amikor a menekülthullám négy és fél éve megindult a Szíriával határos országokba, a szírek Aszad bombázásai elől futottak, nem az akkor még nem létező Iszlám Állam elől. Egy tanulmány szerint pedig a most Európába migráló szíreknek 13 százaléka kifejezetten rokonszenvez az Iszlám Állammal.)
Az esetek iránt érdeklődést mutató brit tudósok további érdekes megfigyelést tettek. Eszerint agyműködés szempontjából az emberijogizmus éppen úgy viszonyul az emberi jogokhoz, mint az iszlamizmus az iszlámhoz. Míg a nem iszlamista muszlimok képesek és szeretnek is békében élni, az iszlamisták kizárnak a világukból mindenkit, aki totális elveik szerint szerintük nem minősül igazhitűnek. Ennek mintájára: míg az emberi jogokat fontosnak tartók képesek több szempont alapján mérlegelni, egyszer a biztonságot, másszor a szolidaritást helyezve első helyre (mikor mi fontosabb); addig az emberijogizmus hívei világot rendező, kizárólagos elvként tekintenek hitükre.
Egyelőre tehát annyi jelenthető ki biztonsággal, hogy a PRK-kór összefüggésbe hozható a migrációs hullámmal, szakértők egybehangzó véleménye szerint azonban az csak táptalajként szolgál, s aktiválja az amúgy is meglévő wishful thinking-, azaz „wt-hajlamot”. Megfigyeléseik szerint ez lehet az oka, hogy a kór eddig kizárólag ballib közszereplők és emberijogista szervezetek vezetői közül szedte áldozatait.
A Fidesz felső vezetéséből ennek ellenére úgy értesültünk: a párt már fontolgatja kvótaügyi íveinek kiegészítését. Az újranyomtatott kérdőívekre a párt politikai kommunikációért felelős agytrösztje (rövidítve: H. Á.) a következő két, egymással összefüggő kérdést vezetné rá:
„Ön szerint a kvótarendszer növelné-e a félelmetes, nagyon ijesztő, teljesen ismeretlen és kiszámíthatatlan kórság, a PRK-szindróma elterjedésének veszélyét a magyar emberek körében, s ezzel vajon hozzájárulhatna-e ahhoz, hogy nemzetünk elpusztításának jól kiötlött tervét sikerre vigyék mindazok, akik ezen mesterkednek? Egyébként tudja, mióta dolgoznak ők a magyarság elveszejtésén?”