Kötelező lenne a foci tanulása az iskolákban 18 éves korig Balog Zoltán emberi erőforrások minisztere módosítási előterjesztésének értelmében, amelyet a kerettantervhez nyújtott ne.
Az Origo azt írja: a Kormány.hu-n olvasható, a „Kerettantervek kiadásának és jóváhagyásának rendjéről szóló 51/2012. (XII. 21.) EMMI rendelet módosításáról rendelkező előterjesztés tervezete” nevű dokumentum szerint – ami még csak tervezet – fiúk és lányok számára egyaránt kötelezővé tenné a futballoktatást, már az első évfolyamtól kezdve.