Fantasztikus év
A rezsim pont abba roppan bele, ami Lánczi András szerint a lényege; az okozza a vesztét, amit a névadója a leválthatatlanság zálogának vélt.
Schiffer András sokadszor is benyújtotta az aktanyilvánosságot biztosító javaslatát, amelyet a kormánypártok az eddigiekhez hasonlóan újra leszavaztak. Az LMP társelnöke erre úgy reagált: a kormánypártoknak nem érdeke, hogy a társadalom tisztán lásson. A Fidesz szerint viszont épp az LMP az, amelyik rendre a posztkommunisták oldalára áll a magyar családok helyett.
A Fidesz szerint az LMP az, amely rendre „a posztkommunisták, a szocialisták és gyurcsányisták oldalára áll a magyar családok helyett”, míg a nagyobbik kormánypárt az elmúlt öt évben azért dolgozott, hogy befejeződjön a rendszerváltás, „lezáruljon a posztkommunisták és liberálisok korszaka”. A Fidesz kedden közleményben reagált az LMP társelnöke, Schiffer András szavaira, aki aktanyilvánosságot biztosító javaslatuk sokadik elutasítása után azt mondta: a kormánypártoknak nem érdeke, hogy a társadalom tisztán lásson abban, a kommunista állambiztonság hogyan befolyásolta a politikai, gazdasági rendszerváltást, a volt pártállami személyek hogyan járultak hozzá az állam „szétlopásához”, mesés meggazdagodásokhoz.
A Fidesz válaszul azt közölte: az elmúlt öt évben azért dolgoztak, hogy végre polgári berendezkedés legyen Magyarországon, „befejezzük a rendszerváltást, lezárjuk a posztkommunisták és liberálisok korszakát, akik minden idők legkorruptabb és kudarcokkal teli kormányzását követték el”. Szerintük a gazdasági, a pénzügyi, a jogi, a társadalmi reformok mind a polgári berendezkedést szolgálják, és a reformok működnek. „A rendszerváltást befejeztük, Magyarországot megmentettük a gazdasági összeomlástól, egyre többen dolgoznak, erősödött a rend, a szociális biztonság, megszüntettük a kommunista vezetők előjogait, kárpótoltuk a még élő áldozatokat, visszaszereztük a nemzeti önrendelkezést és számos, a baloldal által elherdált nemzeti vagyont” – értékeltek.
Mint írták, Magyarország annak ellenére érte el ezt az eredményt, hogy az olyan új pártok, akik korábban „szebb jövőt” hirdettek és azt ígérték, „lehet más a politika”, mégis rendre a posztkommunisták, a szocialisták és gyurcsányisták oldalára állnak a magyar családok helyett.