FAS: Brüsszel Horvátországból és Szlovéniából is szétosztaná a menekülteket

2015. szeptember 20. 11:07

Horvátország és Szlovénia is bekerülne a kvótarendszer kibocsátó államai közé az EU soros enökségét ellátó luxemburgi kormány terve szerint. Az EU-s javaslat eddig Görögországból, Olaszországból és Magyarországról osztotta volna szét kvóták szerint az ott regisztrált migránsokat, a FAS viszont most azt írja: Magyarország – mivel nem kér belőle – kikerülhet a mechanizmusból.

2015. szeptember 20. 11:07

Az Európai Bizottság és az Európai Unió Tanácsának soros elnöki tisztségét betöltő Luxemburg új terve szerint a Horvátországba és Szlovéniába érkező menekülteket is szét kell osztani az uniós tagállamok között - írta a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) című vasárnapi német lap.

A lap az uniós belügyminiszterek tanácsának kedden tartandó ülésére készített javaslatra hivatkozva azt írta, hogy az eredetileg Olaszország, Görögország és Magyarország terheinek enyhítését szolgáló áttelepítései mechanizmust ki kell terjeszteni Horvátországra és Szlovéniára.

A szerkesztőséghez eljutott javaslatban az áll, hogy lehetővé kell tenni a menekültek elosztását a „délkeleti tagállamoknak, amelyeket a leginkább érint a menekültáradat a nyugat-balkáni útvonalon”. A tagállamoknak igényelniük, kérniük kell ezt a fajta segítséget. A brüsszeli tervek összesen 160 ezer ember áttelepítéséről szólnak, de Magyarország nem kíván élni a lehetőséggel, így át lehet alakítani a kontingensen belüli arányokat – írta a FAS.

A horvát miniszterelnök nemet mondott Merkelnek

A horvátországi helyzettel kapcsolatban több német hírportál idézte a Jutarnij List című horvát lap szombati beszámolóját, amely szerint Angela Merkel német kancellár Zoran Milanović miniszterelnökkel folytatott pénteki telefonbeszélgetésén arra kérte kollegáját, hogy a horvát hatóságok igyekezzenek egy ideig az országban tartani a menedékkérőket. Zoran Milanović elhárította a kérést, arra hivatkozott, hogy senkit nem lehet akarata ellenére maradásra bírni.

Steffen Seibert német kormányszóvivő a német sajtó érdeklődésére nem kommentálta a horvát lap írását, hanem a telefonbeszélgetésről még pénteken kiadott közleményre hívta fel a figyelmet. Abban egyebek között az áll: „a kancellár és a miniszterelnök egyetértett abban, hogy a problémát az Európai Unió külső határain kell megoldani”.

Összesen 95 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
illesl
2015. szeptember 20. 16:36
Emlékezzetek heller anyóra! Azt mondta, ha nem formálódik a demokrácia Magyarországon, lesz itt majd csihi-puhi. Hát igazat mondott a vén boszorka. Mit olvasok? Lásd 1 és 2 pont alatt. Tessenek mondani, nekem nem lehet regisztrálnom ezért? Szívesen elfogadnám a havi kb. 600.000 HUF-os apanázst. Ha ide teszik őket, elszaporodnak és itt egy nyugdíjas 80.000 HUF-ból él, ezek meg a német lóvéből több, mint félmilliót kapnak. Gondolom, lesz meg családi pótlék, etc.... 1 Nettó 2000 eurós zsebpénzért éhségsztrájkol húsz migráns Ausztriában 2 Lehet, hogy mégis kaphatnak majd segélyt az Eu-s országokból érkező menekültek Németországban Még nem véglegesítették a német menekültügyi rendszer reformjáról szóló csomagnak azt az elemét, amely szerint nem kaphat szállást és ellátást Németországban olyan menedékkérő, akinek ügyében a dublini szabályok alapján nem Németország az illetékes - írta az MTI a Der Tagesspiegelre hivatkozva. A napokban kiszivárgott tervek szerint azon menedékkérők, akiknek ügyében Németország nem illetékes, csak arra kaphatnak támogatást, hogy visszautazzanak abba az uniós tagállamba, ahol regisztrálták őket. A Der Tagesspiegel szerint a javaslat komoly ellenállást váltott ki, így nem biztos, hogy az eredeti formában megvalósul. A lap név nélkül nyilatkozó forrásai azt is elmondták, hogy a reform előkészítését irányító belügyminisztériumban sem arra gondolnak, hogy egyszerűen el kell küldeni mindenkit, akinek ügye nem Németországra tartozik. Például egy Magyarországon regisztrált menedékkérő esetében a német hatóságok a magyar partnerekkel egyeztetve irányítanák át az illetőt, juttatásait, ellátását pedig csak a visszafogadásra irányuló eljárás végeztével, a Magyarországra utazás elrendelésével szüntetnék meg.
választópolgár
2015. szeptember 20. 15:55
Most mi lesz? A végén mindenképpen mi szívjuk meg ezt is? Mint a történelem során mindíg?
választópolgár
2015. szeptember 20. 15:37
A horvátok azt mondják féltik a túrizmusukat, ezért hordják magyarországra a bevándorlókat. Magyarország 30 milliárd forintot költött a bevándorlók ellátására, horvátország ezt meg akarja spórolni, ezért regisztrálatlanul és ellátás nélkül küldik át hozzánk őket. Ha az évi 400.000 magyar ezentúl máshol nyaral, az érezhető lesz a horvát GDP-ben is. https://www.facebook.com/groups/142606146087529/?fref=nf
kjkj945
2015. szeptember 20. 15:03
FAS faß a kvóta óta baromság A migréneknek se horvát se szlovén nem kell. Nekik dajcs svéd
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!