Az Európai Unió biztosa olyat mondott, amitől minden Kárpátalján élő magyarnak leesik az álla

Erre még Volodimir Zelenszkij is csak csettinthet.

Az Index tudósítása szerint ismét nem engedték fel az érvényes jeggyel rendelkező menekülteket a Münchenbe tartó vonatra a rendőrök. Először nem állt be a vonat, aztán mikor beállt, a sorfalat álló rendőrök csak útlevéllel vagy vízummal rendelkezőket engedték fel. Munkatársunk, Pintér Bence a helyszínről jelentkezik.
Csak az útlevéllel, vagy vízummal rendelkezőket engedték fel a müncheni gyorsra hétfő reggel, az érvényes jeggyel rendelkező menekülteket nem, írja az Index. A lap tudósítása szerint a vonat először sokáig nem állt be, majd amint beállt, a rendőrök sorfallal kerítették el. A vonatra csak azokat engedték fel, akiknek érvényes vízuma vagy útlevele volt, így a több tízezer forintba kerülő jegyeket megváltó menekülteket nem. A menekültek a nemzetközi jegypénztárhoz tódultak az események után.
Hétfőn a pályaudvaroknál várakozó menekültek tömegei rohamozták meg a vonatokat, miután elkezdték őket felengedni rájuk. A hétvégén több alkalommal is azért tüntettek a menekültek a pályaudvarnál, hogy engedjék őket tovább Németország felé, a Belügyminisztérium pedig közleményben írta le, hogy a hatályos törvények alapján miért nem engedheti tovább Magyarország a menekülőket. Az osztrák fél hétfőn Hegyeshalomnál órákig várakoztatta a menekültekkel teli nemzetközi vonatokat, de végül továbbengedték őket Bécs és München felé.