A kaposvári trafikban történt rablógyilkossággal kapcsolatos kérdésre Orbán azt mondta: elfogadhatatlan, ami történt. Hozzátette: néhány éve azt hitték, hogy a magyar büntetőjogról és a bűnüldözésről szóló viták végére pontot tettek, amikor bevezették a három csapás törvényét és a tényleges életfogytiglanit. De ezek visszatartó ereje önmagában nem volt elegendő, ezért a halálbüntetés kérdését Magyarországon napirenden kell tartani - hangsúlyozta Orbán Viktor. Úgy vélte, a bűnözők előtt világossá kell tenni, hogy Magyarország nem riad vissza semmitől, ha az állampolgárai védelméről van szó.
A halálbüntetés bevezetését egyébként nemzetközi emberi jogi egyezmények tiltják, melyeknek Magyarország is részese.