Hozzátette, azt szeretnék elérni, hogy az új lakásépítések száma ismét növekedni kezdjen. A kívánatos az, hogy a lakásállomány egy százalékát építsék fel évente, ez negyvenezer lakás, de „ettől most nagyon messze vagyunk” – mondta a miniszter.
A magánnyugdíj-pénztárak esetleges bezárásáról szólva Varga Mihály arra hívta fel a figyelmet: a kormányzat nem engedheti meg, hogy hatvanezer ember mindenféle ellátás nélkül maradjon. Legalábbis azok, akik tisztességesen fizetik a tagdíjat, „arra számítanak, hogy a magánnyugdíj-pénztártól majd járadékuk lesz, de nem lesz, mert a többi tag nem fizeti a tagdíjat és így ez egy ál-nyugdíj pénztár, mert a tagdíjakból csak a saját működését finanszírozza, azaz feléli a tagdíjat” – mondta.