A politikus ezt megelőzően, a Szergej Lavrovval folytatott megbeszélés kezdetén azt hangsúlyozta, hogy Magyarország fontos partnerként tekint Oroszországra, amely rendkívül jelentős szerepet játszik Közép-Európa energiaellátásában. „Örülünk annak, hogy együttműködhetünk a régió energiabiztonságának növelésében” – tette hozzá.
A magyar miniszter a sajtótájékoztatón is kiemelte – és ezt a Nyikolaj Fjodorovval, a magyar-orosz gazdasági vegyesbizottság orosz társelnökével tartott megbeszélésén is elmondta –, Magyarország abban érdekelt, hogy újjáépüljön Európa és Oroszország gyakorlatias és konstruktív együttműködése. Ezzel kapcsolatban megjegyezte: Magyarország azt várja, hogy Frank Walter Steinmeier német külügyminiszter keddi moszkvai tárgyalásai nyomán az Európai Unió és Moszkva kapcsolataiban visszatér a hatékony együttműködés időszaka.