Példaképéről és az esti programjáról is mesélt a köztársasági elnök (VIDEÓ)
Sulyok Tamás több személyes kérdésre is válaszolt a közösségi oldalán.
Ronald Reagan 1987-ben a Brandenburgi kapu előterében mondott beszédében a szabadság és a totalitarizmus közti szakadék metaforájaként használta a berlini falat.
1987. június 12-én, közel húszezer ember előtt beszélt Ronald Reagan a Brandenburgi kapu előterében. A beszéd legnagyobb hatású mondata az volt, mikor az amerikai elnök Gorbacsovtól azt kérte: „döntse le ezt a falat”. Sokan Reagan legfontosabb mondatai között tartják számon ezt a mondatot.
Az amerikai elnök beszédében a falat a keleti és a nyugati országok közti ideológiai különbségek metaforájaként használta, és erősen támadta a Szovjetuniót, amelyet sem a Külügyminisztérium, sem a Nemzeti Biztonsági Tanács nem javasolt neki. Reagan erről később azt mondta: „A beszédben több mondat is van, amely a fal lebontására és a a kapuk megnyitásáról szól. Ezeket szerettem benne, és valójában ezekért lett ilyen hatású ez a beszéd. (...) Csak azért, mert javult a kapcsolatunk a Szovjetunióval, nem kell elkezdenünk tagadnunk az igazságot.”
A beszéd közben Reagant kihangosították, és a hangszórókat Kelet-Berlin felé irányították. Reagan erről így írt: „Láttam az embereket, hogy a katonaság tartja távol őket, ezért nem hallhatták a beszédet. Egyszerűen nem veszik észre, hogy több történik, minthogy kirekesztik őket a szabadság kötelékéből.”