Az önkormányzati választások estéjén „nem fog vörösbe és kékbe borulni az ország”, ezért a kis lépések taktikáját kell követni, nem mondva le arról, hogy a baloldali ellenzék összeáll egy demokrata párttá – mondta szerdai győri fóruma előtt, sajtótájékoztatón Gyurcsány Ferenc.
A Demokratikus Koalíció elnöke kitért arra is: „az adósmentő programmal a Fidesz bedobta a választási kampány atombombáját”, de ha igaz a hír, hogy a kormányzat 1700 milliárdos kiigazításra készül, akkor merőben új helyzetet teremt azzal, hogy átalakítja az ország gazdasági és szociális helyzetét.