Ha már déligyümölcs lesz az országból, ne legyen ilyen tessék-lássék

Különben úgy járnak, mint az olasz fasizmus, amire ránézett Göbbels doktor, és azt mormogta magában, hogy ez félmunka.

Kiss Péter személyében egyik utolsó képviselője ment el annak a politikusgenerációnak, amely a saját ügyét rendszeresen képes volt a nemzeti érdek alá rendelni.
„Megrendülten hallottam a hírt, hogy elment Kiss Péter. A magam és a Bajnai-kormány nevében búcsúzom tőle. Annak a kormánynak a nevében, melynek ő meghatározó tagja, miniszterelnök-helyettese volt. Kiss Péternek döntő szerepe volt abban, hogy az elmúlt 30 év egyik legnehezebb válságát Magyarország sikeresen, a lehető legkevesebb fájdalommal vészelte át.