Közel-keleti kirakós: ki kinek a barátja és gyűlölt ellensége?
2014. július 22. 15:51
„Most, hogy vége van a világbajnokságnak, nem 10 millió szövetségi kapitány országa vagyunk, hanem 10 millió Közel-Kelet szakértőé” − írja egy barátunk, és milyen igaza van.
„Most, hogy vége van a világbajnokságnak, nem 10 millió szövetségi kapitány országa vagyunk, hanem 10 millió Közel-Kelet szakértőé” − írja egy barátunk, és milyen igaza van. Bár Magyarországon leginkább az Izrael vs. arabok tengelyen gondolja magát jólértesültnek minden térség iránt érdeklődő hírfogyasztó; a Közel-Kelet ennél sokkal, de sokkal bonyolultabb gordiuszi csomó minden világpolitikus számára.
Most pedig a neten terjed a Slate magazin kiváló, friss táblázata a Közel-Kelet baráti és ellenségességi viszonyairól. A kis ikonokra kattintva a kiválasztott két fél egymással szembeni kapcsolatairól többet is megtudhat az olvasó. A Joshua Keating és Chris Kirk által összerakott táblázat átnyálazása és bemagolása után garantáltan többet fogunk tudni a Közel-Keletről − és garantáltan tanácstalanabbá is válhatunk.
Hack Péter hangsúlyozta: a meghatározó országok, mint például az Amerikai Egyesült Államok, Kína, Oroszország, Törökország vagy Izrael nem tagjai a Nemzetközi Büntetőbíróságnak.
Hadar Choshen családja fájdalmas kutatás által visszakövette a fiatal lány meggyilkolását megelőző órákat: a szálak egy olyan óvóhelyhez vezettek, amely a Hamász barbárságának szimbóluma lett.
A világbajnok és olimpiai ezüstérmes egykori párbajtőröző, aki Lakatos Márkkal rendeztette meg az olimpiai eskütételt, most a Tisza Párt sportért felelős szakembere.
A Faktum tényellenőrző portál az álhírek terjedésével foglalkozott a legújabb elemzésében.
p
0
0
0
Hírlevél-feliratkozás
Ne maradjon le a Mandiner cikkeiről, iratkozzon fel hírlevelünkre! Adja meg a nevét és az e-mail-címét, és elküldjük Önnek a nap legfontosabb híreit.
Összesen 25 komment
A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
tevevanegypupu
2014. július 23. 06:42
Akárhogy is van, a küzdelem nem egyenlő..és ahogy a zsidók karosszékben, piknikezve nézik az öldöklést, az is tökéletesen mutatja mi a lényege ennek a "háborúnak"..a palesztinok kiirtása mégpedig faji alapon. Továbbá nem mellékes az sem, hogy a zsidók közül katonák esnek el, a palesztinok közül pedig gyerekek százai halnak meg vagy válnak egész életükre - meddig élhetnek vajon? - nyomorékká. Cseppet sem lehet csodálkozni azon, hogy Amerika kivételével (bár a második világháborúban nem segítettek nekik) utálják a zsidókat.Amerika a zsidókkal kompenzál a feketék és indiánok tömeges kiirtása után..
Hogy lehet úgy kommentálni a mostani helyzetet, hogy nem beszélünk az elmúlt 60 évről. Egy fasiszta állam, Izrael elűzte szülőföldjéről a palesztinok millióit, folyamatosan rabolja el, telepíti be a még megmaradt, az egykori Palesztina 20 százalékát is. Az ellenállást pedig ürügyül használja, mint most is a népirtásra. A világ pedig álszent módon szemet huny és statisztál a 2. világháború utáni legaljasabb gaztetthez.