Milliárdokba kerül, hogy a „békekormány” nem békül Brüsszellel
A „békekormány” abszurd háborúpártisága az Európai Unióval szemben néhány napon belül konkrét és húsba vágó anyagi kárt okoz minden magyar embernek.
A Jobbik ferencvárosi kampányeseményén videó-miniszterelnökkel vitázott a radikális párt elnöke.
A Jobbik által rendezett pénteki kampányeseményen Vona Gábor vitatkozott Orbán Viktor korábbi, felvételről lejátszott kijelentéseivel, Pörzse Sándor moderálása mellett.
Az Alfahír leközölte az elhangzottak teljes leiratát:
Orbán Viktor: A mi programunk egyetlen szóban foglalható össze: Folytatjuk! - Mi nem egy új programot akarunk bemutatni, hanem arról akarjuk meggyőzni az embereket, hogy érdemes folytatni, amit az elmúlt négy évben elkezdtünk.
Vona Gábor: Nem tehetik meg sem azt, hogy egy szót mondanak, sem azt, hogy nyolc pontot mondanak. A „folytatjuk” sok dolgot jelenthet, trafikmutyitól a Simicska birodalom további fejlesztéséig. A pártok programjuk híján, az ország problémái helyett az egymásra való sárdobálással foglalkoznak. Ezzel ellentétben a Jobbik egy pozitív iránymutatású, tiszta szándékú, a józan észre ható programra építkezett.
Mi az elmúlt 24 év legnagyobb problémája?
Vona Gábor: Súlyos gondokat okozott a devizaválság, az egészségügy helyzete, az ipar leépülése stb. A legsúlyosabb probléma mégis az elvándorlás, mert becslések szerint több, mint félmillió ember vándorolt ki az országból.
Orbán Viktor: Ezek az emberek nem gazdasági menekültek. Sőt! Meg kell nekik köszönni, hogy nem az itthoni munkanélküliséget választották, hanem külföldre mentek dolgozni, és hazautalnak sok pénzt. Miért kell menekültnek nevezni azokat, akik kalandot keresnek?
Vona Gábor viszontválasz: Ki kell józanítanom Önt, ezek a fiatalok gazdasági menekültek. Elszólta magát, amikor azt mondta, „nem a munkanélküli segélyt választják”. Ezek szerint Ön csak ezt tudja nekik kínálni. Ezek a fiatalok a szakmai képzettségük alatti munkákat vállalnak külföldön, diplomával söprik az utcákat. Azt kérjük a miniszterelnöktől, hogy legalább ne legyen cinikus!
A kormány szerint Magyarország iparosodása kiváló úton halad.
Orbán Viktor: Az unión belül az országonkénti ipari termelés átlaga 15 százalék, nálunk ez 23 százalék. Így a 3. legiparosodottabb nemzete az uniónak a magyar.
Vona Gábor: Úgy látszik, tényleg komolyan kell vennünk a parlamenti alkoholtilalmat. Komolyan gondolta, hogy a harmadik legnagyobb ipari termelése Magyarországnak van? Hogy a német ipart is fenyegeti a magyar? Ez egy statisztikai bűvészkedés. Az egyik probléma, hogy nem ugyan az egy nagy gazdaság 15 százaléka, mint egy kicsi 23 százaléka, ráadásul ennek nagy része külföldi cég, amihez mi csak olcsó munkaerőt adunk.
A pártok multinacionális tőkét érintő megítélése.
Orbán Viktor: A nagy nemzetközi cégek befektetései nélkül az ország nem fog boldogulni, nem lesz gazdasági növekedés. Különbséget kell tenni a kívánatos, és nem kívánatos cégek között, a rossz tapasztalatokból nem szabad építkezni, mert az árt.
Vona Gábor: Amelyik multi azért jön, mert értéket teremt, olyat ad, amire nem vagyunk képesek, azt üdvözölni kell. De az, ami csak azért jön, hogy elfoglalja a piacot, azt igenis el kell utasítani. Ezt a különbséget a kormány nem tette meg, sőt, ennek inkább az ellenkezőjét láthattuk eddig.
A kormány statisztikája szerint rég nem volt ilyen jó a foglalkoztatás, mint most
Orbán Viktor: Több mint százezerrel nőtt azok száma, akik ma munkából tudnak megélni Magyarországon. A munkanélküliség csökkent, és ez arra bizonyíték, hogy az irány, amit kijelöltünk, biztató, és meghozta az eredményeket.
Vona Gábor: Ha a miniszterelnöknek igaza van, akkor nem értem, miért kellett félmillió embernek kivándorolnia. A közmunkások és külföldre vándoroltak statisztikákba való beszámítása nem munkahelyteremtés. Magyarországon vagy közmunkás lehet valaki, vagy multinál lehet minimálbéres, vagy elmehet külföldre. Ezek a választások ma.
Akkor mi az a közmunka?
Orbán Viktor: Belegyalogolnak azoknak az embereknek a lelkébe, akik munkanélküli segély helyett közmunkára mennek. Százezernyi család integrálódott a munka világába.
Vona Gábor: Ez egy szociálpolitikai intézkedés és arra való, amikor a szociális juttatásokért cserébe elvárunk valamilyen közhasznú munkavégzést. A Jobbik programjában ez már régen szerepelt, de nem úgy tekintünk, rá, hogy ez munkahelyteremtés. A munkahelyhez öt dolog kell: magyar legyen, magyar vállalkozás hozza létre lehetőleg, magyar embernek hozza létre, tisztességes fizetésért, és végül értékteremtő munka legyen. Ha munka van, minden van, ha nincs munka, nincs semmi. Mivel ma Magyarországon nincs munka, így nincs is semmi.
Ha kormányra kerülnének, honnan lenne a Hét vezér terve pénz?
Vona Gábor: Egyrészt vannak azonnali bevételnövelő javaslatok, például a korrupció felszámolása. Csak a pályázatok területén közel 400 milliárdot tüntetnek el évente. A NAV-ügy sem került kivizsgálásra, ami becslések szerint több mint 1000 milliárdos tétel. Az államadósság újratárgyalását is felvállaljuk, mert csak évi kamatként 1200 milliárdot költünk el erre évente. Az élelmiszer ipar pedig nem pénzkérdés: ha stadionokra volt pénz, akkor miért ne lenne pénzünk cukorgyárak építésére is?
A magyar társadalom egyik legnagyobb problémája a devizahitel, ami ellen a szocialisták semmit nem tettek.
Orbán Viktor: A bankokat arra kértük, hogy megoldási javaslatot készítsenek. Az alaphelyzet az, hogy a deviza rossz hitel, és ez a bankok hibája, ezért nekik kell kijavítaniuk. Néhány dolgot mi is meg tudunk tenni, a kilakoltatási moratóriumot meghosszabbítottuk egy hónappal. Az árfolyamgát-konstrukcióba sokkal többen léphetnek be, mint korábban. Arra kell sarkallnunk a Kúriát, hogy előbb utóbb tegyen rendet a döntések sorában, hogy az azonos ügyeket azonos módon ítéljék meg.
Vona Gábor: Konstruktív ellenzéki pártként próbáltunk működni. Ami az ország érdeke volt, azt megszavaztuk, ami nem, azt nem. A Jobbiknak kellett összehívnia a Devizahiteles Kerekasztalt, ahova minden érintett félt meghívtunk. De sem Orbán Viktor, sem más nem jelent meg a Jobbikon és a devizás szervezeteken kívül. Az utcán hagyták az embereket, pedig a Jobbik 2009 óta mondja, hogy felvételkori forintosítást kell eszközölni, a terheket pedig teljes egészében a bankokra kell hárítani.
Pintér Sándor Orbánnak jelentette, hogy Magyarországon rend van.
Orbán Viktor: Korábban tabunak számító intézkedéseket vezettünk be. Nem lehet azt mondani, hogy az országban ugyan olyan közbiztonság van, mint korábban. Rendőröket kell szolgálatba állítani, akiket a közbiztonság érdekében ki kell küldeni az utcára.
Vona Gábor: A közbiztonsági helyzet még rosszabb mint négy éve volt, és erre nem válasz a rendőri avatások száma, mert arról nem beszélnek, hányan szereltek le eközbenb. A másik része, hogy őket is csak traffipaxok mellé állítják, hogy adókat hajtsanak be. Mi az utcára küldenénk őket, hogy biztonságot teremtsenek, és francia, olasz példára fel fogjuk állítani a csendőrséget.
Azt ígérték, 2 hét alatt rendet tesznek
Orbán Viktor: Előttünk egyenruhás, félkatonai szervezetek masíroztak, romákat lőttek hátba, sorozatgyilkosságot követtek el faji alapon. Húszezer forint alatt gyakorlatilag szabad rablás volt a tolvajoknak, ideológiailag megvédve. Minden volt, csak rend és közbiztonság nem. Ezeknek mára nincs nyoma. Bevezettük a három csapás törvényt, több lett a rab is.
Vona Gábor: A vagyoni és fizikai bűncselekmények esetében is elkeserítő a kép. 20 ezer forint volt a szabálysértési értékhatár, a kormány ezt 50 ezer forintra emelte. Miért tették? A 20 ezres határ azt jelentette, 19.999 forintig csak szabálysértés lopni, tehát addig „szabad”. A kormány azonban ezt 49.999-re emelte, ezzel üzenve a bűnözőknek, hogy „ne legyenek pitik, lopjanak többet”. Ezzel csak annyi volt a céljuk, hogy a statisztikákat manipulálják, így kevesebb a bűncselekmény, és ezzel lehet kampányolni. A nők és idősek ellen támadások eközben folyamatosan nőnek, az elkövetők egyre fiatalabbak. Ezért kell önfenntartóvá tenni a BV intézményeket, és kell felállítani a csendőrséget.
Oligarchák országa Magyarország?
Orbán Viktor: Az az oligarcha, aki politikai súlyt is akar a gazdasági tér mellé. Például pártpolitikus lesz. A Fidesz azonban a középosztálynál tartja a vagyont. Mi azt szeretnénk, ha minél több nagytőkés, minél több jómódú középosztálybeli, és minél kevesebb szegény ember lenne. Nem oligarchák vannak, hanem nagytőkések.
Vona Gábor: Vörös, narancs, és vérnarancs oligarchák is vannak. Ha megpróbálnánk versenyeztetni, nehéz lenne, mert erős a verseny, hogy ki tudott többet lopni az országból. Meggyőződésem, hogy az ország valódi vezetője nem is Ön, hanem az Ön mögött álló gazdasági érdekkör(ök). A Jobbik a mentelmi jog, a visszahívhatóság, a politikusokat érintő dupla büntetés és a vagyonosodási vizsgálat kombinációjával válaszolna ezekre.
Földkérdés: a Jobbik alkotmányba foglalta volna, a Fidesz nem tette
Orbán Viktor: A magyar földet megvédtük, ez a törvény nem teszi lehetővé, hogy külföldiek földet szerezzenek Magyarországon. Azt igen, hogy 50 százalékban nagybirtokok, 50-ben kisbirtokok osszák fel. A kis- és középbirtokok aránya legalább 80 százalékot fogja elérni.
Vona Gábor: Ha volt valami, amiért mindent megtettünk, az a földvédelem. Olyan módosító javaslatunk volt, hogy csak magyar természetes személy, önkormányzat vagy állami tulajdon vehessen földet. Ezt nem szavazták meg, mert az unióval szembe megy. Litván példára akkor a csatlakozási szerződés módosítását kezdeményeztük, de ezt sem támogatták. Ezután a dán, az osztrák és francia példára hoztak létre földtörvényt, de annak semmi köze a magyarhoz, mert ott nincs eladó föld, itt pedig van. Ez a törvény ráadásul a belföldinek kezeli az uniós állampolgárokat, csaknem ötszáz millió embert. Szerettem volna legalább egyszer hallani öntől Brüsszelben, hogy a magyar földet meg fogja védeni, de ilyet csak itthon mondott.
Harcolnak az unióval?
Orbán Viktor: A gazdasági övezethez való tartozás jó, a brüsszeli bürokraták javítási javaslatai azonban rosszak. A saját utunkat kell járnunk, ehhez bonyolult taktikai folyamatok kellettek.
Vona Gábor: Ez a kettős beszéd tipikus esete. Ez nem gazdasági szabadságharc, hanem hatalmi harc. Brüsszelben nem a magyar üzemekért, gyárakért harcolt, hanem a médiatörvényért, az alaptörvényért, és a bírák nyugdíjazásáért, amik Önnek voltak fontosak. Amikor gazdasági szabadságharcról beszél, hazudik. Csak a saját hatalmi körét szélesítette. Nekünk az unió azt ígérte, hogy egyenrangúak leszünk, de csak az árakban zárkóztunk fel, keresetekben már nem. A gazdasági szabadságharc kezdete április 7-től a Jobbikra vár.
Tényleg gyarmat lettünk?
Orbán Viktor: A tehermegosztás jegyében bevontuk a bankokat és a multikat a rendszerbe, fontos különbséget tenni gyarmatosítás és szövetségkötés szerint. A kormány felfogásában akinek csak a piacunk kell, az gyarmatosító, akinek a munkánk is kell, az szövetségesünk.
Vona Gábor: Az unió gyarmatosított bennünket. Egyrészt, ha minden uniós forrásból történik, az szégyen, mert azt jelenti, nincs saját forrás fejleszteni. A másik, hogy ami forrásként jön, lehet, hogy több mint amit befizetünk, de ha a gazdasági kapacitásunk tönkretételét is beleszámoljuk, 80 ezer milliárd forintos veszteségről beszélhetünk, ami tízszer annyi, mint amennyit kapunk.
Végszó
Orbán Viktor: Nem tisztem bírálni azokat, akik még sosem kormányoztak, ezért nem tudják milyen az. A fiatal jobboldali ellenfeleinknek azt mondom, tegyenek le minél többet az asztalra, a bizalom a cselekvésért és a tettekért jár, nem a szavakért.
Vona Gábor: A magabiztosság és az önteltség összekeveredett a miniszterelnöknél. Tudomásom szerint Ön sem miniszterelnöknek született. Ne felejtse, hogy 1998 előtt sokkal kisebb súlyú pártként voltak a parlamentben, mint most a Jobbik. A legtöbb parlamenti felszólalás, javaslat, mind a Jobbik nevéhez fűződik. Négy éve tudatosan készülünk a kormányzásra. Szakmailag pedig megértünk, programot raktunk le az asztalra, önök viszont nem adtak semmit. Ezt a programot szakemberek tömkelege írta, az államigazgatásban és egyetemi szakokon „alvó ügynökök százai” várják, hogy Jobbik-kormány legyen, és előléphessenek. Az elmúlt időszakban a felmérések alapján beértük a baloldalt, és be fogjuk érni Önöket is. Ha esetleg alul maradnának, akkor ne is álmodjon koalícióról, mert a Jobbik az elmúlt 24 év egyik politikai szereplőjével sem fog koalícióra lépni, hiszen azért jött létre, hogy ezeket leváltsa, végre új alternatívát adjon az embereknek.