A Figyelő szerint évi legalább tízmilliárd forintot költ a magyar állam ukrán állampolgárok nyugdíjára, ugyanis egy 1962-ben kötött nemzetközi megállapodás értelmében a két ország állampolgárai kölcsönösen kérhetik, hogy a másik államban is megkaphassák nyugdíjukat. A megállapodás felmondása 2010 elején napirenden volt, Ukrajna bele is egyezett, ám a felálló Orbán-kormány végül nem foglalkozott az üggyel – írja a lap.
Ahhoz, hogy egy ukrán állampolgár itt kapjon nyugdíjat, csak magyarországi bejelentett lakcímre van szüksége, és arra, hogy ukrán nyugdíjáról lemondjon. Mivel azonban az ukrán nyugdíjak nagyjából harmincezer forintnak felelnek meg, Magyarországon jóval többet kapnak, így ezt örömmel megteszik.