Világok közötti választás lesz április 6-án – mondta a baloldali összefogás helyi jelöltjének, Lehóczki Attilának (Együtt-PM) a szerdai, mosonmagyaróvári kampányrendezvényén Molnár Csaba, a Demokratikus Koalíció alelnöke. Az elmúlt négy évben „elvettek önöktől mindent, amitől szabadnak érezhették magukat”, s mivel az embereket nem védi meg már senki, az következik majd, hogy „hosszú kezeikkel elkezdenek nyúlkálni az önök zsebében” – mondta a politikus mintegy háromszáz fős közönségének. A hallgatóságban több ellentüntető is helyet foglalt, többször hangot adva ellenvéleményének.
A szónok arról beszélt: leegyszerűsítés, a választók lekicsinylése, ha csupán szlogenekkel kampányolnak, a választási harcban értelmes, okos vitára van szükség. Szerinte Magyarországon minden rosszabb, mint a 2010-es kormányváltáskor volt: a rezsicsökkentés dacára is magasabbak a gáz-, a villany- és a szemétdíjak, a magán-nyugdíjpénztárak vagyonának elvétele mellett is történelmi magasságba szökött az államadósság, a foglalkoztatottsági statisztikába pedig a külföldön dolgozók mind népesebb seregét is beleszámítják, így „Orbán Viktor azokkal javítja a munkanélküliségi statisztikát, akik őelőle menekültek el Magyarországról”.