9:30: 9 óra után Kovács Viktória rendőrségi szóvivő megerősítette az Index értesüléseit, bombát robbantottak a banknál. Egyelőre azonban csak ennyit lehet tudni, a rendőrök még igyekeznek megállapítani a robbanóanyag és a robbanószerkezet típusát. Az bizonyos még, hogy „a bűncselekmény nem emberi élet kioltására vagy személyi sérülés okozására irányult”. A rendőrség jelenleg adatokat gyűjt, átnézi a biztonsági kamera felvételeit, és szemtanúkat keres. „A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélés bűntett és közveszély okozása bűntett elkövetésének gyanúja miatt indított eljárást jelenleg ismeretlen elkövető ellen”.
10:50: A rendőrség keresi azt az ismeretlen tettest, aki egy 150-170 köbcentis, rendszám nélküli, tarka színű cross enduro jellegű motorral hajtott el a helyszínről a robbanás előtt. Az Origo szerint az elkövető szólt az árkádok alatt fekvő hajléktalanoknak, hogy távozzanak a helyszínről.