Válasz Puzsérnak

2013. november 01. 13:29

Hívjuk vissza a képviselőket! Én hiszek abban, hogy a politikust visszahívhatóvá kell tenni, és abban is, hogy a rendőrkapitányokat és a köztársasági elnököt is a nép, a választópolgár válassza.

2013. november 01. 13:29
tesz-vesz
A kereszténység kalóza

„mondjuk én csak akkor vagyok demokrata, hogyha értelmes emberek szavazhatnak ez pedig sajna cenzusos (csak nem vagyon alapján, hanem érettségi és állampolgári, politológiai ismeretek alapján), de ez most nem ide tartozik.

nyilván nem az ellenzéknek kell visszahívnia egy képviselőt, hanem a választópolgárok többségének. tehát meg kell nézni arányaiban, összességében, hogy mennyien szavaztak a képviselőre, mennyien ellene, és ennek tudtával kell a képviselőt visszahívni, mondjuk ha 1000-ren szavaztak egy képviselőre, 500-an meg ellene, akkor hasamra csapva mondjuk 1010-1200 állampolgári szavazattal vissza kellene lépnie a politikától is, mert egyértelmű hogy még azok érdekeit sem képviseli, akik megválasztották. és ezt variálni több párttal arányaiban (persze ez így nem elég, ki kell építeni egy megfelelően demokratikus rendszert, mert a mai nem az. itthon  de pl az usában is, csak ott értelmesebben  a nagytőkések uralják a médiát, közvélemény-kutatásokat, pártokat; a pártok uralják a bíróságot, a törvényhozást, rendőrséget, ügyészséget; de most nekünk a média nem megfelelő működése a fő ok, emiatt a mi "demokráciánk" működése még az alapkövetelményeknek sem tesz eleget. márpedig lényeges kommunikáció és igazság nélkül semmit nem ér egy választás sem.)”

az eredeti, teljes írást itt olvashatja el Navigálás

Összesen 50 komment

A kommentek nem szerkesztett tartalmak, tartalmuk a szerzőjük álláspontját tükrözi. Mielőtt hozzászólna, kérjük, olvassa el a kommentszabályzatot.
Sorrend:
ADDITI
2013. november 01. 23:22
Szerintem nem jol fogalmazott a cikk iroja, az utolso negyede a cikknek elég értelmetlen és befejezetlen.Persze értem, ki tudom olvasni a lényeget, de maga a fogalmazàs csapnivalo, kicsit ossze vissza.
narmer
2013. november 01. 23:22
A visszahívásról: ki lesz, aki megállapítja, hogy a képviselő rosszul dogozik. Ugyanis személyes szimpátiák és antipátiák esnek egymásnak, és igencsak hamar üres lenne a Parlament.
cutcopy
2013. november 01. 19:12
"hiszek abban, hogy a politikust visszahívhatóvá kell tenni, és abban is, hogy a rendőrkapitányokat és a köztársasági elnököt is a nép, a választópolgár válassza" Inkább az orvosodat válaszd meg gyorsan..
kjkj945
2013. november 01. 18:24
""Az Egyesült Királyságban egyszerű többségi választási rendszer van. Ez azt jelenti, hogy az egyéni választókerületekben egyetlen fordulóban a legtöbb szavazatot kapott képviselő jut mandátumhoz."" nagybritánia A legfőbb törvényhozó szerv a parlament (Houses of Parliament), mely a Lordok Házából (House of Lords) és az Alsóházból (House of Commons, szó szerint „közösségek háza”, képviselőház) áll. Az Alsóház 524 képviselőjét egyidőben, egyéni választókerületi rendszerben, általános, egyenlő és titkos szavazással, egyszerű többséggel választják (az elhunyt vagy lemondott képviselők helyét időkőzi pótválasztásokon töltik be). Általában ötévenként tartanak alsóházi választásokat, de a miniszterelnök bármikor kérheti új választások kiírását, ha jónak látja. Francia A francia törvényhozás szerve a Nemzetgyűlésből (Assemblée Nationale) és a Szenátusból (Sénat) álló kétkamarás parlament. A Nemzetgyűlés 577 tagja az egyes választókörleteket képviseli és ötévente, közvetlenül választják őket. A mindenkori kormánynak szüksége van a Nemzetgyűlés többségének támogatására, ugyanis a gyűlésnek joga van feloszlatni a kabinetet. Spanyol portugál stb
Jelenleg csak a hozzászólások egy kis részét látja. Hozzászóláshoz és a további kommentek megtekintéséhez lépjen be, vagy regisztráljon!